Siatkówka. Wiemy, kiedy Impel Wrocław rozpocznie przygotowania do nowego sezonu

22 sierpnia siatkarki Impelu Wrocław zainauguruje przygotowania do kolejnego sezonu Orlen Ligi. Od połowy września sztab szkoleniowy drużyny zaplanował sparingi i udział w turniejach przedsezonowych.

Tegoroczne przygotowania, podobnie jak w ostatnich latach będą trwał osiem tygodni. Od początku sezonu przygotowawczego sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich czternastu siatkarek. To związane jest z obowiązkami reprezentacyjnymi części zawodniczek wrocławskiego klubu.

Okres przygotowawczy został podzielony na kilka etapów, podczas których główny nacisk będzie kładziony na przygotowanie motoryczne, jak i rozwój umiejętności technicznych i taktycznych. Od pierwszych treningów trenerzy Impelu będą także budować i rozwijać system gry, który będzie prezentowany przez zespół w tym sezonie.

"Przygotowania odbędą się w obiektach we Wrocławiu. Sztab uznał, że warunki, którymi dysponują w stolicy Dolnego Śląska są wystarczające, by przeprowadzić tu wszystkie zajęcia i do sezonu zespół przygotowywać się będzie wykorzystując dostępną infrastrukturę" - czytamy na oficjalnej stronie wrocławskiego klubu.

Sztab szkoleniowy Impelu zaplanował także mecze kontrolne. Ten etap rozpocznie się w połowie września. Pewne jest, że wrocławska drużyna rozegra dwa sparingi z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Oprócz tego w planie są dwa turnieje - tradycyjnie w Szamotułach i Karpaczu.

Nowy seozn Orlen Ligi wystartuje 15 października.

Więcej o: