Dodatkowy nabór do klasy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Zaprasza V LO w Radomiu

Rok szkolny 2016/2017 będzie kolejnym, w którym przy V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu funkcjonować mają klasy w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym.

Siatkarski Ośrodek Szkolny przy radomskim liceum jest częścią ogólnopolskiego programu, który obejmuje uczniów nauką i jest połączony z wszechstronnym szkoleniem siatkarskim. - S.O.S przy V LO to jedyne liceum na Mazowszu, w którym istnieje klasa zajmująca się szkoleniem i edukacją młodych siatkarzy - przypomina Dariusz Fryszkowski, wojewódzki koordynator SOS.

Szkoła oferuje odpowiednią bazę treningową, profesjonalny sprzęt do uprawiania siatkówki i pomoce dydaktyczne. Placówka współpracuje z Radomskim Centrum Siatkarskim Czarni i klubem Cerrad Czarni Radom. - Zajęcia z uczniami klasy siatkarskiej prowadzą doświadczeni szkoleniowcy, których podopieczni wielokrotnie zdobywali medale mistrzostw Mazowsza i mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Andrzej Sitkowski, Arkadiusz Sawiczyński, czy Łukasz Staniewski wykonują świetną pracę - zapewnia Dariusz Fryszkowski. O SOS funkcjonującym przy V Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta przypominamy nie przez przypadek. Wkrótce przeprowadzony zostanie dodatkowy nabór. Test sprawnościowy dla kandydatów zaplanowano na wtorek 9 sierpnia (godz. 12, w hali sportowej V LO przy ul. Traugutta 52a.).

- Siatkarski Ośrodek Szkolny przy V LO zaprasza uczniów ostatnich klas gimnazjów, którzy kochają siatkówkę i chcieliby kolejny etap edukacji wiązać z doskonaleniem umiejętności. To wyjątkowa okazja dla wszystkich, których siatkówka jest pasją - podkreśla trener Łukasz Staniewski.

Więcej o: