Korona Kielce - Lech Poznań. Tylko jeden piłkarz nie jedzie na mecz do Kielc

Dawid Kownacki to jedyny piłkarz Lecha Poznań, który nie pojechał z drużyną na sobotni mecz z Koroną Kielce i wtorkowe spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała w Pucharze Polski.

- Tylko Dawid Kownacki nie jedzie z nami - mówi trener Lecha Poznań Jan Urban przed wyjazdem do Kielc. Młody napastnik wciąż nie doszedł do siebie do urazie pleców odniesionym na jednym z przedsezonowym treningów. Ostatnio wrócił do zajęć, ale ćwiczy indywidualnie.

- Pozostali gracze są już zdrowi. Szymek Pawłowski trenuje normalnie, wziął udział we wszystkich zajęciach w tym tygodniu - wyjaśnia szkoleniowiec. Zdrowy jest też Paulu Arajuuri, który ostatnio nie grał ze względu na uraz po uderzeniu łokciem w twarz przez Michala Papadopulosa.

Trener Lecha Poznań dodaje, że w Poznaniu zostanie dwóch młodych pomocników Jakub Moder i Maciej Spychała, którzy w ostatnich dniach trenowali z pierwszym zespołem. - Zagrają w meczu ligowym drugiej drużyny, a po naszym powrocie z Bielska-Białej znów dołączą do nas - mówi Jan Urban. - Potem wrócą do drugiego zespołu, a my weźmiemy stamtąd kolejnych chłopaków, których już mamy na oku.

Sobotni mecz Korona Kielce - Lech Poznań rozpocznie się o godz. 20.30.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio

Więcej o: