NASI W RIO. Hanna Łyczbińska i Bogna Jóźwiak poznały swe rywalki

Niemiecka florecistka Caroline Golubitskyi będzie pierwszą rywalką Hanny Łyczbińskiej z AZS Poznań w turnieju indywidualnym floretu na igrzyskach w Rio. Bogna Jóźwiak w szabli zmierzy się z Brazylijką Martą Baezą

Przed zapaleniem znicza olimpijskiego rozlosowano w Rio de Janeiro drabinki indywidualnych turniejów szermierczych. We florecie rywalizacja ogranicza się tylko do tego turnieju, nie ma zawodów drużynowych. Startująca tu Hanna Łyczbińska trafiła na Niemkę Caroline Golubitskyi, która swe nazwisko zawdzięcza mężowi - znakomitemu niegdyś ukraińskiemu szermierzowi Siergiejowi Gołubickiemu. Jeżeli Polka z nią wygra, w kolejnej walce zmierzy się z lepszą z pary: Elisa Di Francisca (Włochy) - Lin Po Heung (Hongkong). W tej ćwiartce drabinki są jeszcze: Amerykanka Lee Kiefer, Węgierka Edina Knapek, Chinka Liu Yongshi i Libanka Mona Shaito.

Bogna Jóźwiak natomiast wylosowała w 1/64 finału Brazylijkę Martę Beazę. Większość uczestniczek turnieju szablistek ma na tym etapie wolny los. Jeśli Polka wygra, zmierzy się z wielokrotną mistrzynią świata Rosjanką Sofią Wielikają - wicemistrzynią olimpijską z Londynu.

rehasportrehasport rehasport

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio

nasi w Rio - reportaż multimedialny o Wielkopolanach na igrzyskachnasi w Rio - reportaż multimedialny o Wielkopolanach na igrzyskach .

Więcej o: