Historyczny sukces Delty Słupno. Beniaminek IV ligi ma apetyt na więcej

Dwa lata temu drużyna piłkarska z podpłockiej wsi, wtedy jeszcze pod nazwą Delta Miszewko Strzałkowskie, wywalczyła prawo gry w klasie A. Dziś jako Delta Słupno jest już w IV lidze. I ma apetyt na więcej. W sobotę na inaugurację zagra w Wykowie z MKS-em Ciechanów (godz. 11).

Awans do czwartej ligi jest największym sukcesem w historii klubu dla środowiska piłkarskiego i gminy Słupno. W dodatku został osiągnięty w pięknym stylu, bo jeszcze nigdy beniaminkowi rok po roku nie udało się przebić z B klasy do czwartej ligi.

Drużyna przez wiele lat funkcjonowała jako Delta Miszewko Strzałkowskie. W ubiegłym sezonie wystąpiła pod nazwą Delta Słupno.

Dzięki wynikom seniorów i dobremu szkoleniu młodzi chłopcy garną się do piłki nożnej. W tej chwili w grupach młodzieżowych trenuje ok. 70 osób. Większość z nich przebywa obecnie na zgrupowaniu w Cetniewie. Trenerami poszczególnych grup są: Przemysław Michalski i Jarosław Iwanowski (2001), Sebastian Załęski i Jarosław Machowski (2003), Jerzy Gromadziński i Damian Brzyski (2005).

Przed debiutanckim sezonem w czwartej lidze w drużynie, którą tworzą wychowankowie Delty i Wisły Płock, kadra jeszcze się wzmocniła. Dołączyli: Adrian Wójcik i Przemysław Bońkowski (obaj ze Startu Proboszczewice), Arkadiusz Żaglewski (kiedyś zawodnik Petrochemii, ostatnio grał w Amatorze Maszewo), Michał Sobczak i Patryk Janiszewski (obaj ze Świtu Staroźreby), a także Paweł Winnicki i Patryk Chmielewski, którzy występowali w Błękitnych Gąbin. W zespole jest również wychowanek Wisły Płock Bartosz Felbór (grał w Delcie już jesienią), a także Michał Maliszewski ze Stoczniowca.

Zmienił się też stadion w Wykowie, gdzie Delta rozgrywa swoje mecze. Zamontowana została klatka dla kibiców gości. Do wymogów licencyjnych dostosowano szatnie dla piłkarzy i budynek klubowy. Ten ostatni obiekt to tak naprawdę stojąca obok stadionu świetlica gminna. Są też nowe zadaszone ławki dla graczy obu zespołów.

W planach jest przebudowa obiektu w Wykowie. Mają powstać: trybuny zadaszone na 400 miejsc, boisko ze sztuczną trawą i oświetleniem oraz nowy budynek klubowy. Wszystko ma być gotowe już w 2017 roku.

Ważna informacja dla sympatyków Delty. Piłkarze wszystkie mecze u siebie będą rozgrywali w soboty o godz. 11. Na tym najbliższym z MKS-em Ciechanów mają się pojawić kibice z Ciechanowa. A już w drugiej kolejce dojdzie do małych derbów Płocka, w którym Delta zmierzy się na wyjeździe z Wisłą II Płock. Pojedynek zostanie rozegrany w środę o godz. 17 na stadionie miejskim.

Więcej o: