Rio 2016. Magda Linette zagra w pierwszym meczu z Anastazją Pawliuczenkową

Rozstawiona z nr 14 Rosjanka Anastazja Pawliuczenkowa będzie pierwszą rywalką poznanianki Magdy Linette podczas turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Agnieszka Radwańska jest w drugiej połówce olimpijskiej drabinki

W Rio de Janeiro został rozlosowany turniej tenisa. Startuje w nim poznanianka Magda Linette, dołączona do turnieju z listy ITF po wycofaniu się wyżej klasyfikowanych zawodniczek. W losowaniu trafiła na Rosjanką Anastazję Pawliuczenkową, z którą mierzyła się rok temu w turnieju w Waszyngtonie, ale w grze deblowej.

Notowana na 19. miejscu w świecie rosyjska tenisistka będzie faworytką tego pojedynku z Polką, która w rankingu światowym zajmuje 86. pozycję. To właśnie z Anastazją Pawliuczenkową przegrała Agnieszka Radwańska podczas niedawnego turnieju w Montrealu 4:6, 7:6 (4), 1:6. Jeżeli jednak Polka wygra, zmierzy się ze zwycięzca pojedynku Monica Pug (Portoryko) - Nicola Hercog (Słowenia).

Mecze singla kobiet rozgrywane będą w sobotę i niedzielę od godz. 16 czasu polskiego. Termin meczu poznanianki nie jest jeszcze znany.

rehasportrehasport rehasport

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio

nasi w Rio - reportaż multimedialny o Wielkopolanach na igrzyskachnasi w Rio - reportaż multimedialny o Wielkopolanach na igrzyskach .

Więcej o: