Pierwszy sprawdzian nafciarzy. A z Barceloną w niedzielę 25 września

Już od piątku w ramach przygotowań do sezonu piłkarze ręczni Orlen Wisły zagrają w turnieju w Kaliszu. Poznali też terminarz pierwszych meczów w Champions League. Inauguracja rozgrywek z Barceloną w Płocku odbędzie się 25 września o godz. 18 w Orlen Arenie.

W tegorocznej Lidze Mistrzów płoccy piłkarze ręczni zagrają w bardzo mocnej grupie A. Rywalami będą: Veszprem (Węgry), Barcelona Lassa (Hiszpania), Paris Saint-Germain HB (Francja), Bjerringbro-Silkeborg (Dania), SG Flensburg-Handewitt (Niemcy), Kadetten Schaffhausen (Szwajcaria) oraz THW Kiel (Niemcy).

W grupie obowiązuje system gry każdy z każdym, mecz i rewanż. Zwycięzcy grup A i B wywalczą bezpośredni awans do ćwierćfinału LM. Ekipy z miejsc 2-6 zagrają w fazie TOP 16, w której wystąpią również dwa najlepsze zespoły z grup C i D.

EHF (Europejska Federacja Piłki Ręcznej) ustaliła dokładne terminy pierwszych spotkań grupowych. Na początek Wisła zagra w Płocku z Barceloną - 25 września o godz. 18. W drugiej kolejce w niedzielę 2 października nafciarze zmierzą się w Paryżu z PSG. Mecz zaplanowano o godz. 17.30.

W trzecim pojedynku nafciarze podejmą w Orlen Arenie Veszprem (sobota, 8 października, godz. 16), w czwartej kolejce zagrają na wyjeździe z Bjerringbro-Silkeborg (między 12 a 16 października, ten termin nie został jeszcze ustalony). W piątej kolejce w środę 19 października o godz. 18.30 Orlen Wisłę pojedynek na wyjeździe z SG Flensburg Handewitt.

Jak widać pierwsze pięć kolejek zaplanowano w bardzo małym odstępie czasu - zaledwie 24 dni. Po kilkutygodniowej przerwie w szóstej kolejce płocczanie podejmą THW Kiel (między 9 a 13 listopada). Pierwszą rundę zakończy mecz także w Orlen Arenie z Kadetten Schaffhausen (16-20 listopada).

Od kilkunastu dni nafciarze trenują w Płocku. A już w piątek rozpoczną udział w turnieju Szczypiorno Cup w Kaliszu. O godz. 19 zmierzą się z gospodarzami z MKS Kalisz, piątą drużyną pierwszej ligi. Jeśli wygrają, w sobotę o 17.30 w półfinale spotkają się z lepszym z pary Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin. W turnieju grają jeszcze Hamm Westfalen, KPR Ostrovia, Azoty Puławy i Chrobry Głogów. Finał zaplanowano w niedzielę o godz. 19.

Więcej o: