Stomil jedzie do Chojnic. Będzie drugie zwycięstwo?

Po wygranej w inauguracyjnym meczu I ligi 3:0 z Chrobrym Głogów, biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z Chojniczanką.

Olsztynianie w bardzo dobrym stylu rozpoczęli sezon na zapleczu ekstraklasy. W minioną sobotę pokonali Chrobrego, a jeszcze wcześniej w Pucharze Polski wygrali 3:1 z ROW 1964 Rybnik. Zawodnicy podkreślają, że są dobrze przygotowani do sezonu. Teraz będą mogli podtrzymać passę w meczu z Chojniczanką Chojnice, która występuje w I lidze od sezonu 2013/2014. Do tej pory założony w 1930 roku klub sześciokrotnie rywalizował o ligowe punkty ze Stomilem. Trzykrotnie zwyciężali biało-niebiescy, dwukrotnie Chojniczanka. W ostatnim (2 kwietnia) meczu padł remis 1:1. Gola dla OKS strzelił wówczas Tsubasa Nishi. Minione rozgrywki obie ekipy skończyły na sąsiednich miejscach w tabeli: Stomil był 11., a Chojniczanka 12.

W swoim pierwszym ligowym meczu w tym sezonie Chojniczanka zremisowała 2:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Zdobyty punkt dał drużynie z Chojnic 6. lokatę w tabeli. Olsztynianie zaś, mimo zwycięstwa z Chrobym, są na 12. miejscu i mają 0 punktów, gdyż rozgrywki zaczęli z minus trzema oczkami na koncie. To efekt kary, którą nałożył PZPN za nieterminowe dostarczenie ugód finansowych z zawodnikami.

Sobotnie spotkanie (początek godz. 18) poprowadzi sędzia Konrad Kiełczewski.

Prawdopodobny skład OKS:

Piotr Skiba - Marcel Ziemann, Arkadiusz Czarnecki, Michał Trzeciakiewicz, Jarosław Ratajczak - Patryk Kun, Wiktor Biedrzycki, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech, Tsubasa Nishi - Rafał Kujawa

Więcej o: