25. Rajd Rzeszowski. Trening i kwalifikacje dla Kajetana Kajetanowicza

W czwartek pierwszy odcinek specjalny 25. Rajdu Rzeszowskiego. Za załogami już pierwsze mierzone przejazdy w porannym treningu, które ustawiły czołówkę.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Odcinek kwalifikacyjny 25. Rajdu Rzeszowskiego odbył się w Niechobrzu. Padł on łupem Kajetana Kajetanowicza, który z czasem 2.05.140 zostawił za swoimi plecami Łukasza Habaja (2.05.660) i Bryana Bouffiera (2.07.030). Pierwszą dziesiątkę zamyka Wojciech Chuchała z czasem 2.11.150, a całą stawkę 19 w kolejności, Węgier Laszlo Nemet (2.30.450). Mistrz Europy wydaje się być w bardzo dobrej formie i to właśnie on jako pierwszy będzie wybierał pozycję startową. - To był naprawdę dobry "oes". Jest ślisko, wąsko, a przyczepność cały czas się zmienia. Cieszymy się i mamy dobre wyczucie - powiedział za pośrednictwem strony FIA ERC Kajetanowicz na mecie odcinka kwalifikacyjnego .

Poranne jazdy nie przysporzyły kierowcom większych problemów, pogoda dopisała. Podczas treningu z trasy wypadł Murat Bostanci.

Po południu wszyscy przenoszą się do miasta. O godz. 15.30 odbędzie się konferencja prasowa, a na godz. 17 zaplanowana jest ceremonia startu przy Millenium Hall. Pierwszy z 13 odcinków specjalnych Rajdu Rzeszowskiego, zakwalifikowany jako super special stage, wystartuje na ulicach Rzeszowa o godz. 20.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: