Rusza 25. Rajd Rzeszowski. Będą emocje i utrudnienia

Odcinkiem specjalnym w Rzeszowie rozpocznie się w czwartek 25. Rajd Rzeszowski. W środę na parkingu obok hali Podpromie zameldowały się załogi na czele z ekipą Kajetana Kajetanowicza, aktualnego mistrza Europy, jednego z faworytów rzeszowskich zawodów.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W tym roku Rajd Rzeszowski będzie wyjątkowy. Zawody zostały po raz pierwszy zaliczone do Rajdowych Mistrzostw Europy, co podniosło znacząco prestiż tej imprezy. Do Rzeszowa przyjechały najlepsze załogi, które od czwartku do soboty ścigać się będą w stolicy Podkarpacia i na drogach powiatu rzeszowskiego. Jednym z kandydatów do zwycięstwa jest Kajetan Kajetanowicz, broniący tytułu mistrza Europy. To dwukrotny zwycięzca Rajdu Rzeszowskiego. Ostatnio wygrał na Podkarpaciu w 2013 roku.

Ceremonię startu zaplanowano na godz. 17 przy Millenium Hall. Następnie o godz. 20 odbędzie się pierwszy z 13 odcinków specjalnych. Kierowcy na czterokilometrowej trasie ścigać się będą ulicami Rzeszowa, m.in. Cieplińskiego, Moniuszki i Sokoła.

W piątek rywalizacja przeniesie się na "oesy" w Konieczkowej (godz. 9.05 i 14.30), Lubeni (godz. 10.55 i 15.15) oraz Chmielniku (godz. 12.05 i 16.25). W sobotę natomiast rywalizacja toczyć będzie się w Korczynie (godz. 9.35 i 14.20), Wysokiej (godz. 10.20 i 15.05) i Zagorzycach (godz. 11.05 i 17.20). Ceremonię mety i wręczenie nagród tradycyjnie zaplanowano na rzeszowskim rynku (ok. godz. 17.40).

W związku z trzydniową imprezą mieszkańcy Rzeszowa i okolic muszą liczyć się z utrudnieniami. W czwartek w godz. od 17 do ok. 22.30 zamknięte będą ulice Cieplińskiego, Lisa Kuli i Mochnackiego. Zmianie uległ też rozkład jazdy autobusów MPK . Ponadto mieszkańcy Rzeszowa podczas Rajdu Rzeszowskiego nie będą mogli parkować swoich aut na parkingu przy hali Podpromie. Tam jest park serwisowy wszystkich ekip. - Nie ma możliwości udostępnienia części parkingu dla mieszkańców. Są to mistrzostwa Europy, do Rzeszowa przyjechało 90 załóg i powierzchnia dla nich przeznaczona musi być odpowiednia. Do tego dochodzą drogi dojazdowe. Liczymy na wyrozumiałość naszych mieszkańców, dla których park serwisowy może być też dodatkową atrakcją - usłyszeliśmy od Katarzyny Pawlak z biura prasowego miasta.

Więcej o: