Górnik - Cracovia. Dwa mecze dyskwalifikacji dla Łukasza Tymińskiego

Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. zawiesiła na dwa mecze zawodnika Górnika, który w ostatniej kolejce brutalnie sfaulował Damiana Dąbrowskiego.

Była 70. min, kiedy Tymiński ostro zaatakował pomocnika Cracovii. Podniesioną nogą trafił w okolice stawu skokowego. Choć to był kolejny faul i sędzia wcześniej ostrzegał gracza Górnika, nie pokazał mu nawet żółtej kartki. Byłaby to druga i w konsekwencji czerwona. Wielu obserwatorów uznało, że za ten faul od razu należało wyrzucić Tymińskiego z boiska. Tymczasem za dyskusje żółtą kartkę zobaczył Dąbrowski.

W związku z faulem, który nie został dostrzeżony przez sędziego, na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Ligi zawodnik Łukasz Tymiński został ukarany dwoma meczami dyskwalifikacji.

W środę Komisja Ligi Ekstraklasy zajęła się sprawą i nie miała wątpliwości. Ukarała Tymińskiego dwoma meczami dyskwalifikacji.

"Kolegium Sędziów PZPN potwierdziło fakt, że sędzia nie dostrzegł zachowania Łukasza Tymińskiego z 70 minuty meczu, które pozwoliłoby mu na prawidłową ocenę całości zdarzenia. W związku z tym zgodnie z regulaminem dyscyplinarnym PZPN Komisja Ligi nałożyła karę dyskwalifikacji na zawodnika. Łukasz Tymiński złożył wyjaśnienia na posiedzeniu Komisji Ligi." - zaznaczył Zbigniew Mrowiec przewodniczący Komisji Ligi,. "Zachowania zawodników narażające kolegów z boiska na poważne urazy zdrowotne, a nawet ryzyko zakończenia kariery piłkarskiej, nie będą przez nas tolerowane.".

Dąbrowski meczu nie dokończył i na razie jeszcze nie udało się postawić ostateczne diagnozy. Wstępna wykazał, że zawodnik może mieć zerwane więzadła w stawie skokowym. Jeśli się potwierdzi, raczej nie zagra już ws tym roku.

Więcej o: