Siatkarze Indykpolu AZS wrócili na treningi do Uranii

- Nie mogliśmy się już doczekać zajęć z piłkami - mówi Paweł Woicki, rozgrywający akademików. Do tej pory zawodnicy przed nowym sezonem pracowali głównie nad swoją kondycją

Na pierwszych zajęciach siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w hali Urania stawili się niemal wszyscy zawodnicy. Wciąż brakuje przebywających na zgrupowaniach swoich reprezentacji Czecha Jan Handravy i Ezequiela Palaciosa, który wraz z reprezentacją Argentyny już 7 sierpnia rozegra pierwszy mecz na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Trening poprowadził wracający z urlopu szkoleniowiec zespołu Andrea Gardini. Włoch przystąpił do pracy uśmiechnięty, pełen zapału i z optymistycznym nastawieniem. - Nie mogłem się doczekać powrotu do pracy - zapewnia Gardini. - Podczas mojej nieobecności, siatkarze pracowali nad kondycją. Teraz chcę, aby nieco odpoczęli i poczuli piłkę po wakacjach.

Trener akademików wysoko ocenia możliwości nowych siatkarzy i wierzy, że z nimi, jak i resztą zespołu osiągnie sukces. - W zespole mamy wielu nowych zawodników - dodaje Włoch. - Przyjrzałem się każdemu z nich i wszyscy są ciekawymi, dobrymi siatkarzami. Tworzymy zgraną grupę, która może wiele osiągnąć.

Nowi gracze AZS...

... także z optymizmem patrzą na kolejny sezon. - Będę jeszcze bardziej zmotywowany, aby dobrze grać, ponieważ to mój pierwszy sezon w PlusLidze - zapowiada Łukasz Makowski, nowy rozgrywający drużyny. - Bardzo się ucieszyłem, kiedy zadzwonił do mnie prezes klubu [Tomasz Jankowski] i zaproponował szansę gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zaaklimatyzowałem się w zespole, ponieważ znałem już Wojtka Włodarczyka i Michała Żurka, a w I lidze rywalizowałem z Adrianem Buchowskim.

I dodaje: - Klub dobrze funkcjonuje, a Olsztyn jako miasto bardzo mi się podoba. Mamy fajny, młody zespół, poparty doświadczonymi graczami, jak choćby Daniel Pliński. Jesteśmy gotowy do gry o najwyższe cele. Chcę grać i być ważną częścią drużyny, ale osiągnę to sumiennie pracując, zdobywając zaufanie trenerów.

Niemal przez cały sierpień siatkarze skoncentrują się na treningach. Pierwsze mecze sparingowe Indykpol AZS Olsztyn rozegra 25 i 26 sierpnia w Iławie. Rywalem będzie Lotos Trefl Gdańsk.

Więcej o:
Copyright © Agora SA