Lech Poznań. Waldemar Piątek pokonał chorobę! Pomógł mu klub i kibice Kolejorza

Waldemar Piątek, były bramkarz m.in. Lecha Poznań, wyleczył wirusowe zapalenie wątroby typu C. W uporaniu się z chorobą pomogła mu 12-tygodniowa kuracja, którą udało się zrealizować dzięki akcji "Piątka dla Piątka".

Trzy miesiące trwała intensywna walka Waldemara Piątka z wirusowym zapaleniem wątroby typu C. Wcześniej były bramkarz m.in. Lecha Poznań i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przez chorobę musiał przerwać karierę piłkarską. W momencie zawieszeniu butów na kołku miał 25 lat.

Wiosną zeszłego roku Lech Poznań ruszył z akcją "Piątką dla Piątką". Klub z każdego biletu sprzedanego na mecz ze Śląskiem Wrocław oddał pięć złotych na leczenie Piątka. Do tego ruszyło kilka aukcji z gadżetami, z których dochód został przekazany na kurację zdobywcy Pucharu Polski z Lechem. Klub spieniężył m.in. reprezentacyjną koszulkę Karola Linettego. Łącznie podczas akcji udało się zebrać 55 tysięcy złotych.

Po trzech tygodniach kuracji tabletkowej wiadomo już, że Waldemar Piątek pokonał chorobę! - Po rozmowie z lekarzem wsiadłem do samochodu i płakałem. Skakałem, tańczyłem, nie wiedziałem co ze sobą zrobić. To było naprawdę wiele emocji. Teraz w końcu mogę normalnie funkcjonować. Ten mecz był bardzo długi, trwał jedenaście lat i w końcu udało się go wygrać - mówi Piątek na łamach oficjalnej strony Kolejorza.

Piątek przyznaje, że czeka go jeszcze jedno badanie kontrolne, ale już dziś można stwierdzić, że jest zdrowy. - Jeszcze we wrześniu czeka mnie jedno badanie, ale lekarz powiedział mi, że skoro w dwóch dotychczasowych miałem wynik ujemny, to już nic się nie zmieni - przyznaje.

Lechita dziękuje też wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, szczególnie kibicom Kolejorza. - Podziękowania należą się też władzom klubu. Dzięki Lechowi mogłem stoczyć ostatnią bitwę w tym bardzo długim meczu. Dzięki osobom dobrej woli wygrałem ją i jestem zdrowy. Bardzo wszystkim dziękuję - mówi.

Historia Waldemara Piątka - TUTAJ .

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio

Więcej o: