Kubańczyk w ekipie Cerradu Czarnych. Na razie tylko na treningach

Wraz z początkiem przygotowań do gry w PlusLidze w zespole Cerradu Czarnych Radom pojawił się nowy zawodnik. To David Fiel, środkowy bloku z Kuby.

- Pojawienie się tego siatkarza w naszym zespole absolutnie nie oznacza, że podpiszemy z nim kontrakt. Na razie jest z nami, będzie uczestniczył w zajęciach. David mieszka w Polsce i jego menedżer poprosił, by zawodnik mógł u nas potrenować. Zgodziliśmy się i jest to obopólna korzyść. Siatkarz jest w cyklu treningowym, a my mamy wartościowego gracza. Przypomnę bowiem, że nasz inny środkowy David Smith przygotowuje się z kadrą USA do występu na igrzyskach w Rio. Dlatego brakuje nam środkowego i Fiel świetnie wypełni lukę. Nie odpowiem na pytanie, czy Kubańczyk z nami zostanie na rozgrywki ligowe. Powiem tylko tyle, że jeśli chodzi o pozyskanie środkowego to wciąż bierzemy pod uwagę różne opcje - mówił Robert Prygiel, trener Cerradu Czarnych.

Warto wiedzieć, że Fiel to 23 letni zawodnik, mający za sobą występy w reprezentacji swojego kraju. Tymczasem na treningach radomian pojawiło się jeszcze dwóch młodych zawodników. To gracze radomskiego klubu, którzy na co dzień będą reprezentować Czarnych w zmaganiach Młodej Ligi. Mowa o Kacprze Wasilewskim i Kacprze Plucie.

Więcej o: