Ofensywa transferowa Wisły Kraków? "Nawet pięciu nowych graczy"

Wisła Kraków na Twitterze zapowiedziała duże wzmocnienia. "Pierwszy transfer już w najbliższych dniach" - napisano.

To nietypowa deklaracja, bo działacze zazwyczaj unikają szumnych zapowiedzi transferowych. Ale nowi właściciele Wisły najwyraźniej chcą zacząć rządy z wysokiego c. We wpisie opublikowanym we wtorek po południu klub zapowiada, że drużynę jeszcze w tym okienku transferowym (będzie otwarte do końca sierpnia) może wzmocnić "nawet pięciu nowych piłkarzy", a celem jest "zapewnienie rywalizacji na każdej pozycji".

To zapowiedź poważnych zmian. Niedawno Wisłę od Bogusława Cupiała kupił Jakub Meresiński, ale za transfery ma odpowiadać przede wszystkim Marek Citko. Ma znajomości w branży, bo po zakończeniu kariery pracował jako menedżer.

To, że wzmocnienia są konieczne, widać gołym okiem. Wisła po trzech kolejkach ma już dwie porażki na koncie, a przed sezonem w klubie zapowiadali, że chcą grać o mistrzostwo Polski.

A plany wybiegają jeszcze dalej. "Chcemy ponadto nawiązać do sukcesów z początków XXI wieku, kiedy to drużyna z powodzeniem rywalizowała na europejskich boiskach z tak uznanymi zespołami jak AC Parma, Schalke Gelsenkirchen, Interem Mediolan czy FC Barcelona" - napisali właściciele w poniedziałek w oświadczeniu.

Więcej o: