Espadon potwierdził kolejny głośny transfer. Michał Ruciak w Szczecinie

Espadon zgodnie z zapowiedziami nie zwalnia tempa na rynku transferowym. W poniedziałek kontrakt podpisał Michał Ruciak.

Ruciak do niedawna był etatowym przyjmującym reprezentacji Polski. Mierzący 190 centymetrów zawodnik po wielu latach wraca do stolicy Pomorza Zachodniego. To właśnie w Szczecinie stawiał pierwsze kroki w profesjonalnej siatkówce.

Po występach w Morzu Bałtyk Szczecin kariera przyjmującego nabrała rozpędu. Zawodnik ze Świnoujścia reprezentował potem barwy między innymi AZS-u Olsztyn i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Święcił również wiele sukcesów z drużyną narodową. W swoim bogatym siatkarskim CV ma między innymi brąz i złoto mistrzostw Europy oraz Ligi Światowej, a także srebro, które polskiej kadrze udało się wywalczyć podczas Pucharu Świata w Japonii w 2011 roku.

- Cieszę się, że wracam do swojego województwa i ponownie będę grał w siatkówkę właśnie w tym regionie - mówi nowy nabytek. - Wybrałem Espadon, ponieważ klub przedstawił mi dobrą ofertę, a dzięki grze w Szczecinie będę miał też okazję przebywać bliżej domu. Zespół właśnie awansował do najwyższej klasy rozrywkowej i jestem szczęśliwy, że będę teraz częścią jego rozwoju. Głęboko wierzę, że "zmontujemy" tu naprawdę bardzo fajny skład i z powodzeniem będziemy walczyć o najwyższe cele.

Pierwszy mecz w Plus Lidze siatkarze Espadonu Szczecin rozegrają 30 września. Rywalem będzie broniąca tytułu mistrzowskiego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Klub wkrótce potwierdzi pozyskanie kolejnych znanych zawodników, między innymi Dawida Murka.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.