Warmia na obozie w Rynie. Ale z kim zagra w I lidze?

Olsztyńscy szczypiorniści spędzą na Mazurach tydzień przygotowując się do nowego sezonu I ligi. Wciąż jednak nie wiadomo, z kim będą grać w tych rozgrywkach.

Podczas pierwszego treningu Warmii Traveland Olsztyn przed nowym sezonem I ligi, który odbył się 20 lipca w hali Urania, trener Giennadij Kamielin zapowiadał, że jego podopiecznych czekają w Rynie bardzo ciężkie zajęcia. Szkoleniowiec zaplanował osiemnaście jednostek treningowych w ciągu siedmiu dni. Ćwiczenia będą podzielone na zajęcia: siłowe (na siłowni), taktyczne (w hali) i terenowe.

Tylko jeden z czternastu zakontraktowanych przez Warmię graczy nie pojechał na ten obóz. Damian Przytuła otrzymał bowiem powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy do lat 18, które w dniach 11-21 sierpnia odbędą się w Chorwacji.

Po zakończeniu treningów w Rynie, Warmiacy mają rozpocząć cykl sparingów. Jednak już wiadomo, że pierwszy z nich, z Wybrzeżem Gdańsk, może nie dojść do skutku. Rozmowy wciąż trwają.

O co będzie grać Warmia?

W minionym tygodniu doszło do spotkania zarządu klubu ze sztabem szkoleniowym, gdzie ustalono, o co chce grać zespół Giennadija Kamielina. - Wraz z trenerami ustaliliśmy, że celem na najbliższy sezon będzie miejsce na podium - mówi Stanisław Tunkiewicz, prezes Warmii Traveland Olsztyn: - Będziemy zadowoleni z miejsca trzeciego. Piąta pozycja także nie będzie przyjęta jako porażka, jednak taki wynik oceniam jako minimum naszych możliwości. Taki, a nie inny cel uzależniony jest od aktualnej kadry Warmii. Zobaczymy, jak poradzą sobie nowi gracze (Tomasz Fugiel i Sergiusz Dworaczek).

I dodaje: - Powtórzenie rezultatu z poprzednich rozgrywek [2 miejsce] będzie bardzo trudne, ponieważ mamy braki w obronie, a to właśnie defensywa jest podstawą każdej drużyny. Ciężko będzie nam zastąpić Daniela Żółtaka, który odszedł do KS Meble Wójcik Elbląg. Cele mogą jednak się zmienić w trakcie rozgrywek na wyższe, gdy zespół będzie zajmować wysoką pozycję w tabeli, a ponadto uda się zebrać odpowiedni środki umożliwiające spełnienie wymogów na grę w lidze zawodowej.

Rywale Warmii wciąż nie sa znani

Do rozpoczęcia rozgrywek I ligi został nieco ponad miesiąc. Warmia Traveland Olsztyn inauguracyjny mecz ma rozegrać we Wrocławiu ze Śląskiem 10 lub 11 września. Plany te mogą jednak ulec zmianie, gdyż właśnie Śląsk, Wybrzeże Gdańsk i Spójna Gdynia planują złożyć akces do Superligi. Jeśli wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie, może dojść do znaczących zmian na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej piłkarzy ręcznych.

- Na dzisiaj w naszej grupie I ligi jest 13 zespołów - informuje Tunkiewicz - Wybrzeże Gdańsk ostatecznie otrzymało szansę na grę w Superlidze. Kolejne ekipy także starają się o akces, więc skład może się zmienić. Może w niej grać 13 drużyn, ktoś zostanie dołączony lub dojdzie do nowego podziału grup.

Aktualna kadra Warmii Olsztyn liczy zaledwie 14 zawodników i wydaje się być zbyt wąska, by grać o medale I ligi. - Pewne są już trzy transfery, a blisko finalizacji jest i czwarty, na brakującą pozycję kołowego - zapewnia Stanisław Tunkiewicz - Konkrety zostaną podane w chwili, gdy wszystkie formalności zostaną załatwione.

Więcej o: