Transfery. Piłkarz Lecha Poznań trafi do angielskiej Championship?

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie Muhamed Keita z Lecha Poznań będzie wypożyczony do Stroemsgodset Drammen. Czy potem Kolejorz sprzeda swojego skrzydłowego do Anglii?

W niedzielnym meczu norweskiej ekstraklasy Stroemsgodset zremisowało ze Stabaek IF 2:2. Już w drugiej minucie asystę przy bramce dla swojej drużyny zanotował Muhamed Keita. W jedenastu meczach tego sezonu niemal 26-letni skrzydłowy ma już na koncie cztery strzelonego gole i dwie asysty. Wypożyczenie z Lecha Poznań skończy się 15 sierpnia. Co będzie później z piłkarzem?

Jest już przesądzone, że Muhamed Keita nie wróci do poznańskiego klubu. Lech może przedłużyć wypożyczenie lub sprzedać zawodnika. Bardziej prawdopodobny jest ten drugi scenariusz, bo dla Kolejorza transfer teraz to już właściwie ostatnia okazja do tego, by zarobić jakieś sensowne pieniądze. Kontrakt Norwega z Lechem jest bowiem ważny tylko do końca tego sezonu. Potem piłkarz będzie mógł zmienić klub za darmo.

Kilkanaście dni temu media w Norwegii poinformowały, że mecze Stroemsgodset obserwowali przedstawiciele dwóch klubów z zaplecza angielskiej ekstraklasy: Fulham i Queens Park Rangers. Dyrektor sportowy klubu z Drammen Jostein Flo twierdzi, że jest wiele klubów, które są zainteresowane Muhamedem Keitą. Chęć wykupienia zawodnika z Lecha Poznań wyraziło też Stroemsgodset.

Wartość rynkowa gracza urodzonego w Gambii to ok. pół miliona euro.

źródło: Okazje.info

Więcej o: