Star Starachowice - Widzew Łódź 0:6. Łodzianie znów zepsuli święto

Piłkarze Widzewa znów popsuli obchody jubileuszu kolejnemu klubowi. Tym razem w meczu towarzyskim rozgromili Star Starachowice aż 6:0

Spotkanie odbyło się w ramach 90-lecia starachowickiego klubu. Oprócz meczu z Widzewem, na lokalnych kibiców czekały różne inne atrakcje. Dla łodzian najważniejszy był jednak ostatni sprawdzian przed zbliżającą się III ligą. Mimo to, na mecz ze Starem Widzew pojechał w okrojonym składzie. Większość podstawowych zawodników dostała wolne, na czele z Princewillem Okachim, Adrianem Budką, Piotrem Burskim, Przemysławem Rodakiem, Kamilem Tlagą i Mariuszem Zawodzińskim.

Mecz miał rozpocząć się o godz. 15, ale wtedy odbyła się... msza święta w intencji starachowckiego klubu. Po nabożeństwie przyszedł już czas na emocje sportowe. W drużynie Widzewa na boisko wyszedł już powracający po kontuzji Robert Kowalczyk. Oczywiście łodzianie prezentowali się dużo lepiej na tle zespołu z ligi okręgowej i dominowali na boisku. Pierwszy gol dla łodzian padł w 20. minucie meczu, a jego autorem był Maciej Szewczyk. Wtedy worek z bramkami się rozwiązał. Do przerwy Widzew prowadził 4:0, a kolejnymi trafieniami popisali się Joachim Pabjańczyk, Patryk Strus oraz Kowalczyk.

W drugiej połowie, mimo wielu zmian w składzie, łodzianie wciąż byli zespołem lepszym. Cztery minuty po wznowieniu gry gola dla swojego nowego zespołu strzelił Kamil Sabiłło, którego Widzew pozyskał z Rakowa Częstochowa. Jedyną groźną okazję Star miał pod koniec meczu, kiedy błąd popełnił młody obrońca Bartosz Janowski. Rywal wyszedł sam na sam z Michałem Chorosiem, ale Janowski zrehabilitował się i wybił piłkę przeciwnikowi. W ostatnich sekundach spotkania wynik ustalił Patryk Nouri.

Teraz widzewiaków czeka już mecz ligowy. W następną niedzielę zagrają u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Star Starachowice - Widzew 0:6

Gole: Szewczyk (20.), Pabjańczyk (27.), Strus (36.), Kowalczyk (41.), Sabiłło (49.), Nouri (90.)

Widzew: Wlazłowski (46. Choroś ) - Kozłowski, Zieleniecki (46. Czaplarski), Janowski, Pabjańczyk (46. Woźniak) - Szewczyk (62. Pabjańczyk), Wielgus - Bartos (62. Możdżonek), Możdżonek (46. Nouri), Strus (62. Brochocki) - Kowalczyk (46. Sabiłło)

źródło: Okazje.info