Nafciarze z kadrą Polski po ślubowaniu olimpijskim. "Z nadziejami do Rio"

W piątek, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych złożyła ślubowanie olimpijskie.

W polskiej kadrze jest dwóch zawodników Orlen Wisły Płock: Adam Wiśniewki i Michał Daszek. - Jest to moje pierwsze ślubowanie olimpijskie, niesamowite wrażenie - mówił tuż po zakończeniu uroczystości uśmiechnięty i zadowolony lewoskrzydłowy Adam Wiśniewski. - Od początku przygotowań trwa odliczanie do występu na igrzyskach. W niedzielę jeszcze zagramy sparing z Motorem Zaporoże. A później z nadziejami ruszamy do Rio.

Chorążym polskiej reprezentacji olimpijskiej został Karol Bielecki zostając pierwszym w historii piłkarzem ręcznym, który dostąpił tego zaszczytu. - To nas bardzo cieszy. Miejmy nadzieję, że przyniesie nam to szczęście - dodał Adam Wiśniewski odnosząc się do klątwy, która miałaby ciążyć nad chorążym. Przypomnijmy, że ostatnim sportowcem, który wnosił polską flagę na stadion i zdobył medal olimpijski był dżudoka Waldemar Legień. Było to w 1992 roku podczas igrzysk w Barcelonie.

Więcej o: