Rio 2016. Magda Linette jedzie na igrzyska olimpijskie!

Światowa organizacja ITF zajmująca się kobiecym tenisem wysłała do Polskiego Komitetu Olimpijskiego informację, że poznanianka Magda Linette może wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro

Magda Linette, która zajmuje 86. miejsce w rankingu światowym, była na liście rezerwowych, oczekujących na możliwość startu. - Widocznie ktoś się wykruszył, bo dostaliśmy informację od ITF, że jest możliwość startu Magdy Linette. Zapraszają ją na igrzyska - mówi prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Polski Komitet Olimpijski wyraził już zgodę na wyjazd poznańskiej tenisistki. Pozostaje jeszcze decyzja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, ale powinna być ona pozytywna.

Magda Linette będzie pierwsza przedstawicielką tenisa na igrzyskach olimpijskich w dziejach wielkopolskiego sportu.

Na igrzyskach zagrają także w deblu Klaudia Jans-Ignacik i Paula Kania - one też zostały poinformowane o decyzji ITF w piątek. Tym samym polska reprezentacja będzie liczyła siedmioro tenisistów. Do Rio zakwalifikowali się wcześniej: Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot i Marcin Matkowski.

Kontrowersyjny czeski rzeźbiarz przed Rio wpadł na dziwny pomysł. Wcześniej naśmiewał się między innymi z Polski [ZDJĘCIA]

źródło: Okazje.info

Więcej o: