Jarosław Fojut: Mimo konfliktu z kibicami, życzę Celebanowi, żeby zakończył karierę w Pogoni

- Mam nadzieję, że Piotrek kiedyś wróci do Pogoni. Przecież to chłopak stąd - mówi obrońca Jarosław Fojut.

Stoper Pogoni świetnie zna Piotra Celebana, ponieważ razem tworzyli parę środkowych defensorów w 2012 roku, kiedy to Śląsk Wrocław sięgnął po mistrzostwo Polski. Obaj są też silnie związani z regionem.

Fojut ma tutaj rodzinę i pewnie po zakończeniu kariery osiądzie w naszym mieście na stałe, natomiast Celeban urodził się w Szczecinie i jest wychowankiem Pogoni. To w tym klubie ponad dekadę temu debiutował w ekstraklasie i wypłynął na szerokie wody.

W ostatnich latach piłkarz Śląska nie ma jednak łatwego życia w mieście nad Odrą. Wszystko przez zamieszanie z 2014 roku. Celeban odszedł z rumuńskiego FC Vaslui i będąc na chwilowym bezrobociu, gościnnie trenował w Szczecinie z Pogonią. Wydawało się, że wkrótce podpisze kontrakt, ale ostatecznie wybrał ofertę Ślaska, czego kibice portowców do dzisiaj mu nie wybaczyli. Obrońca podczas spotkań przy Twardowskiego nie może liczyć na ciepłe przyjęcie ze strony trybun, a pod wpływem emocji i jemu zdarzało się podgrzewać atmosferę w pomeczowych wypowiedziach.

Zdaniem Fojuta obie strony powinny zakopać jednak topór wojenny. Celebana chwali za profesjonalizm.

- Bardzo go cenię i cieszę się, że jest kapitanem Śląska. To on ciągnie ten zespół, bo zawsze daje z siebie 100 proc - ocenia piłkarz Pogoni. - Z moich czasów, kiedy zdobywaliśmy mistrzostwo kraju w 2012 roku, w kadrze został tylko Piotrek i Mariusz Pawelec.

Fojut chciałby jeszcze kiedyś zagrać z 31-latkiem w jednym zespole.

- Mam nadzieję, że Piotrek kiedyś wróci do Pogoni, ponieważ to chłopak stąd. Wiem, że są jakieś niesnaski pomiędzy nim, a kibicami, ale on grał w bardzo ciężkich czasach dla tego klubu i wiele dla niego zrobił. Tego mu życzę, powinien tutaj zakończyć karierę - mówi obrońca portowców.

Sam zainteresowany na łamach oficjalnej witryny Śląska mówi jednak, że poniedziałkowy mecz w Szczecinie nie będzie dla niego specjalnie wyjątkowy.

- Co prawda jestem wychowankiem Pogoni, ale dla mnie to mecz jak każdy inny. Jedziemy do Szczecina po zwycięstwo - stwierdził były reprezentant Polski.

źródło: Okazje.info