Odmienione Wigry Suwałki zaczynają sezon

- Chcemy grać o coś więcej niż utrzymanie - mówi Dominik Nowak, trener Wigier Suwałki, przed startem nowego sezonu w I lidze

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Zespół z Suwałk w sobotę rozpocznie swój trzeci sezon w I lidze. Za pierwszym razem Wigry zakończyły rozgrywki na dziewiątej pozycji w tabeli. W kolejnym sezonie było dziesiąte miejsce. Jak będzie w nadchodzącym?

- Chcemy grać o coś więcej niż utrzymanie, chcę, żeby ten zespół walczył o wyższe cele, trzeba podnosić poprzeczkę - mówi trener Dominik Nowak. - Jest potencjał w tej drużynie, ale to wszystko trzeba pokazać w trakcie meczów mistrzowskich.

To które miejsce na koniec sezonu jest celem Wigier?

- Nie rozmawiamy o konkretnych miejscach, trzeba z każdego meczu wyciągać jak najwięcej - stwierdza szkoleniowiec, który podczas okresu przygotowawczego miał sporo pracy. W Wigrach doszło do dużych zmian kadrowych.

- Myślę, że po tych roszadach zobaczymy zespół, mam nadzieję, grający skutecznie, grający piłkę ofensywą, szybką. Oczywiście każdy chce tak grać, ale my naprawdę mocno pracowaliśmy nad pewnymi elementami, które, mam nadzieję, uda nam się realizować w trakcie meczów mistrzowskich - podkreśla Dominik Nowak i dodaje: - Na pewno wdrożenie nowych piłkarzy do drużyny nie jest łatwe, ale był czas, żeby się optymalnie przygotować. Myślę, że wiele, jeżeli chodzi o grę w ataku i obronie w okresie przygotowawczym, udało się zrealizować. Oczywiście też czas będzie pracował na naszą korzyść, im dalej w sezon, to powinno być lepiej, bo zgranie powinno być coraz lepsze. Pracowaliśmy mocno nad taktyką, nad zgraniem między formacjami. Wyglądało to coraz lepiej, dość obiecująco.

Zespół z Suwałk nowy sezon rozpocznie starciem na wyjeździe z GKS-em Katowice, który poprzedni sezon zakończył na czwartej pozycji w I lidze.

- Ja podchodzę całościowo do rozgrywek, a nie tylko do pierwszego spotkania. Nie można napompować balonu i żyć tylko jednym meczem. Chociaż na pewno rywal jest wymagający, z aspiracjami na awans. Myślę, że jest przed nami ciekawy pojedynek. Chcemy wywieźć punkty z Katowic - kończy szkoleniowiec Wigier.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Więcej o: