Stomil Olsztyn zaprezentował zespoły w amfiteatrze

Jesteśmy jedną, zgodną drużyną. W każdym meczu interesuje nas tylko zdobycie trzech punktów - przekonywał trener Adam Łopatko podczas prezentacji zespołu, która odbyła się w olsztyńskim amfiteatrze im. Czesława Niemena. Zaprezentowana została także żeńska drużyna oraz stroje z logiem firmy Budimex - nowym sponsorem klubu.

Choć pogoda nie sprzyjała imprezie pod gołym niebem, kibice OKS ubrani w biało-niebieskie barwy licznie przybyli na olsztyńską starówkę. - Cieszymy się, że mimo kiepskiej pogody, tak duża grupa kibiców Stomilu przyszła nas zobaczyć - powiedział nowy kapitan OKS Paweł Głowacki. - Pokazuje to, że mocno nas wspieracie. Postaramy się was nie zawieść.

Piłkarki liczą na awans

Jako pierwsze pojawiły się piłkarki Stomilu Olsztyn, które w poprzednim sezonie zakwalifikowały się do rozgrywek II ligi kobiet. - Awansowaliśmy, więc naturalne wydają się teraz starania o kolejny awans - mówi trener olsztyńskich piłkarek Marek Maleszewski. Oficjalnie zawodniczki zainaugurują sezon meczem na własnym boisku z Heliosem Białystok 27 lub 28 sierpnia.

Po prezentacji zawodniczek Stomilu Olsztyn, na scenie pojawił się Tadeusz Machela, autor piosenki ,,Stomil Pany", którą od 20 lat słychać na stadionie przy al. Piłsudskiego. Muzyk wykonał swój przebój, a także inne piosenki ze swojego repertuaru. Na deskach olsztyńskiego amfiteatru wystąpił także kibic Stomilu raper Oteh.

Nowe stroje, nowe logo

Kilka minut po godz. 21 na scenie pojawili się piłkarze męskiej sekcji OKS. Zaprezentowali dwa komplety strojów wykonane przez firmę R-GOL. Pierwszy to tradycyjne biało-niebieskie barwy. Wyjazdowe trykoty mają barwy granatowe. Zawodnicy bardzo chwalili sobie nowe stroje, podkreślając ich wygodę i zachowanie charakterystycznych dla Stomilu kolorów.

OKS oficjalnie rozpoczął sezon od wyjazdowego zwycięstwa w Pucharze Polski z ROW 1964 Rybnik 3:1. W sobotę 30 lipca biało-niebiescy po raz pierwszy wystąpią przed własną publicznością. O godz. 18. zmierzą się w inauguracyjnej kolejce I ligi z Chrobrym Głogów.

Po zakończeniu oficjalnej prezentacji, kibice zgromadzeni w amfiteatrze mogli skosztować tor, przygotowany specjalnie na tę okazję. Pokroili go bramkarz Piotr Skiba i kapitan Paweł Głowacki. Między prezentacjami publiczność rywalizowała o nagrody. Sprawdzono m.in. wiedzę kibiców o Stomilu oraz ich umiejętności piłkarskie.

Więcej o: