Paweł Sobolewski po 9 latach odchodzi z Korony

Paweł Sobolewski, jeden z najbardziej doświadczonych i najdłużej grających zawodników Korony opuści klub na zasadzie wypożyczenia. Najbliższe miesiące spędzi w Mazurze Ełk.

Sobolewski do Kielc trafił w... 2007 roku. Od tamtego czasu cały czas był w Koronie, w ekstraklasie rozegrał w niej 177 spotkań i zdobył 15 bramek. Ostatni rok nie był jednak dla niego udany, bo mało czasu spędzał na boisku. Ostatni raz w ekstraklasie wystąpił 1 grudnia 2015 roku w wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów. Od tamtej pory w pierwszej drużynie w ligowym spotkaniu już nie zagrał.

W lutym ubiegłego roku sprawą jego kontraktu w Koronie musiała się zająć Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy PZPN. Kielecki klub nie respektował bowiem podpisanej z zawodnikiem w styczniu 2014 roku przez byłego prezesa Tomasza Chojnowskiego nowej, dwuletniej umowy. Przed rozpoczęciem zimowych przygotowań piłkarze zostali o tym poinformowani i odsunięci od treningów z pierwszym zespołem. Zdaniem Korony byli bowiem wolnymi zawodnikami. PZPN uznał jednak, że umowy są ważne.

Teraz Sobolewski został wypożyczony do klubu, w którym zaczynał karierę - trzecioligowego Mazura Ełk. Z Koroną temu 37-letniemu zawodnikowi kończy się kontrakt wraz z końcem tego roku.

Więcej o: