Będzie transferowy rekord. 9 milionów euro za Bartosza Kapustkę?

Bartosz Kapustka jest coraz bliżej przenosin do Leicester City. Wciąż pojawiają się nowe plotki na temat jego ceny. Według informacji "Daily Mail", pomocnik Cracovii może kosztować prawie 9 milionów euro.

O Kapustkę starało się kilka zespołów - m.in. Southampton i Everton, ale wyścig mieli wygrać mistrzowie Anglii. - Leicester? Dla mnie to bardzo fajna sprawa. Cieszę się, że taki klub jest mną zainteresowany. Nie wszystko jednak zależy tylko ode mnie. Jeśli wszystko potoczy się po mojej myśli, to będę szczęśliwy - tak sam piłkarz komentował plotki po niedzielnym meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Od tego czasu w mediach pojawiały się różne kwoty, które Leicester ma zapłacić za Kapustkę. Telewizja Sky Sports informowała, że pomocnik będzie kosztował 5,25 miliona funtów, czyli ponad 6,25 miliona euro. Później "Przegląd Sportowy" donosił, że Cracovia od razu dostanie 5,5 miliona euro, a pozostały milion w bonusach uzależnionych od gry Kapustki i zespołu.

Nowych informacji na ten temat dostarcza "Daily Mail". Brytyjska gazeta twierdzi, że obie strony dobiły targu i Leicester od razu przeleje na konto Cracovii 5,4 miliona funtów (6,4 mln euro), a kolejne dwa miliony uzależnione są od występów Kapustki w Anglii. Oznacza to, że łączna kwota transferu może wynieść w przeliczeniu aż 8,8 miliona euro.

Według "Daily Mail" Kapustka w czwartek ma przejść w Anglii testy medyczne. Na razie kluby nie potwierdziły tej informacji. W czwartek przed południem oficjalny profil Cracovii zamieścił jednak fotografie z pierwszego dnia z obozu w Sieniawie, gdzie zespół przygotowuje się do trzeciej kolejki ekstraklasy. Widać na nich Kapustkę.

Bez względu na to, która cena za piłkarza Cracovii ostatecznie się potwierdzi, zanosi się na to, że transfer Kapustki będzie najwyższym w historii ekstraklasy. Dotąd najdroższym piłkarzem z polskiej ligi był Adrian Mierzejewski, którego w 2011 roku Trabzonspor kupił z Polonii Warszawa za 5,25 miliona euro.

Zobacz wideo
Więcej o: