Lech Poznań. Karol Linetty we Włoszech. W ostatniej chwili miał ofertę z Bundesligi?

Pomocnik Lecha Poznań i reprezentacji Polski Karol Linetty w czwartkowe przedpołudnie ma przejść testy medyczne i jeszcze dziś, a najpóźniej w piątek rano podpisać kontrakt z Sampdorią Genua. Włosi twierdzą, że w ostatniej chwili do walki o piłkarza włączył się Hamburger SV.

Transfer 21-letniego zawodnika z Lecha Poznań do piętnastej drużyny poprzedniego sezonu Serie A jest już na ostatniej prostej. W czwartek od rana Karol Linetty przechodzi testy medyczne w specjalistycznej rzymskiej klinice Villa Stuart. Po nich będzie mógł już związać się z Sampdorią Genua i dołączyć do nowego zespołu.

Ciekawe informacje dotyczące transferu Polaka podaje dziennik "La Stampa". Otóż twierdzi on, że w ostatnich dniach do walki o Karola Linettego włączył się Hamburger SV. "Sampdoria znalazła jednak odpowiednie argumenty, by przekonać zawodnika do gry w Serie A, a nie w Bundeslidze" - twierdzi dziennikarz i przypomina, że pierwszym włoskim klubem, który na poważnie zainteresował się piłkarzem Lecha Poznań, było Napoli.

Karol Linetty jest już przez Włochów uważany za nowego zawodnika klubu z Genui. Niektórzy porównują Polaka do Marka Hamsika, a to duży komplement. Słowak, który również jest środkowym pomocnikiem, trafił do Italii w młodym wieku, bardzo szybko rozwinął się w Brescii Calcio, a od lat jest wielką gwiazdą Napoli.

Dyrektor sportowy Sampdorii Genua Carlo Osti opisał Karola Linettego jako silnego fizycznie zawodnika, który ma odpowiednie umiejętności i pasuje do stylu gry drużyny. Działacz dodaje jednak, że nowy nabytek będzie potrzebował czasu na aklimatyzację w nowym kraju. Wychowanek akademii piłkarskiej Kolejorza ma kosztować co najmniej trzy miliony euro. Kwota może wzrosnąć do ok. czterech milionów, jeśli zostaną spełnione dodatkowe warunki zapisane w umowie między klubami, m.in. dotyczące liczby występów Polaka i sukcesów zespołu z Genui.

Więcej o: