Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wrócili do zajęć

Zawodnicy od środy do piątku biorą udział w badaniach wydolnościowych. Pierwszy trening w hali Urania zaplanowano na 2 sierpnia.

Zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn po wakacjach wrócili do zajęć. W środę w Olsztyńskiej Szkole Wyższej rozpoczęły się badania, które sprawdzą, w jakiej są dyspozycji po wakacjach.

Przy okazji otrzymali stroje, w których występować będą w najbliższym sezonie.

Kadrowa rewolucja akademików

Przed tym sezonem doszło do wielu zmian personalnych w AZS. Z obecnej kadry zostali tylko Paweł Woicki, Miłosz Zniszczoł i Jakub Zabłocki. Z kolei Wojciech Włodarczyk i Michał Żurek po latach gry w innych klubach wrócili do akademików. - Ostatnie lata dla AZS-u nie były najlepsze - mówi przyjmujący Wojciech Włodarczyk. - Nie chcę typować, które miejsce w tabeli zajmiemy, jednak stać nas na osiąganie lepszych wyników niż w kilku poprzednich sezonach [w ostatnim sezonie AZS zajął 10. miejsce]. Musimy zapomnieć o wszystkich niepowodzeniach, które spotkały klub w minionych latach.

I dodaje: - Sporo się zmieniło od czasu, kiedy w latach 2010-2011 grałem w Olsztynie. Odpowiadałem wtedy za rozgrywanie. Dziś jestem przyjmującym i w takiej roli chcę się pokazywać z jak najlepszej strony.

Reprezentanci dołączą później

W badaniach nie uczestniczyło kilku siatkarzy. Ezequiel Palacios przygotowuje się z reprezentacją Argentyny do startu w igrzyskach olimpijskich. Do kolegów z klubu dołączy najwcześniej pod koniec sierpnia. Z kolei Jan Hadrava wraz z reprezentacją Czech szykuje się na wrześniowy turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się zresztą w Polsce. Jakub Kochanowski w dniach 22-24 lipca reprezentował kadrę juniorów w Memoriale Jurija Czeskonowa w Rosji. Młody środkowy poprosił o kilka dni wolnego i za kilka dni powinien być już do dyspozycji trenera akademików.

Pierwszy, typowo siatkarski trening odbędzie się 2 sierpnia w hali Urania. Zajęcia poprowadzi Andrea Gardini, które obecnie Włoch jest na urlopie.

Pod koniec sierpnia zawodnicy zakończą trudne treningi i zaczną rozgrywać mecze kontrolne. W planach są cztery potyczki z Lotosem Treflem Gdańsk (25-26 sierpnia w Iławie oraz 2-3 września w Starogardzie Gdańskim). Później na olsztyńskich siatkarzy czekają turnieje towarzyskie w Elblągu (10-11 września), Rypinie (16-17 września) i Przysusze (24-25 września). Pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi olsztynianie rozegrają 1 października, na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem.

Kadra Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2016/2017:

rozgrywający: Paweł Woicki, Łukasz Makowski

atakujący: Hidde Boswinkel, Jan Hadrava

środkowi: Daniel Pliński, Miłosz Zniszczoł, Jakub Kochanowski

przyjmujący: Wojciech Włodarczyk, Ezequiel Palacios, Aleksander Śliwka, Adrian Buchowski

libero: Michał Żurek, Jakub Zabłocki

źródło: Okazje.info

Więcej o: