Trzy medale wioślarzy w mistrzostwach Polski. Pogotowie przy torze

Srebrny i dwa brązowe medale to dorobek młodzieżowców i młodzików Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego podczas zawodów w Kruszwicy.

W weekend na Gople rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U-23) oraz Regaty Młodzików o Puchar Prezesa Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich (nieoficjalne mistrzostwa Polski młodzików). W zawodach wystartowało sześciu młodzieżowców i 11 młodzików z Płocka, zawodników PTW, w tym czterech uczniów SMS przy "Siedemdziesiątce".

Wśród osad młodzieżowych najlepiej spisała się czwórka bez sternika. Po 1300 m płocczanie prowadzili, ale nagle jeden z zawodników doznał kontuzji, przewaga zaczęła błyskawicznie topnieć. W efekcie płocka czwórka uległa osadzie AZS UMK Toruń i zdobyła srebrny medal. Skład płocczan: Łukasz Krajewski, Piotr Szczepański, Krzysztof Pawłowski i Marcin Krysiński. Kontuzjowanego wioślarza zabrała karetka pogotowia, został wycofany z kolejnych wyścigów - czwórek ze sternikiem oraz dwójek bez sternika, gdzie wraz z Łukaszem Krajewskim, po zwycięstwie w przedbiegu, byli faworytami do złota.

Czwórka ze sternikiem, płynąca w rezerwowym składzie, zajęła czwarte miejsce. Medal brązowy wywalczyła niespodziewanie, po emocjonującej walce, dwójka bez sternika: Marcin Krysiński i Mateusz Goliszewski. W tym samym biegu piąte miejsce zajęli Kamil Lewandowski i Krzysztof Pawłowski.

Płoccy młodzieżowcy mają kilka tygodni wolnego. Z wyjątkiem Łukasza Krajewskiego, który w Wałczu trenuje przed młodzieżowymi mistrzostwami świata, gdzie ma szansę popłynąć jako szlakowy polskiej ósemki.

W Kruszwicy wśród młodzików brązowy medal wywalczyła czwórka ze sternikiem: Kacper Klujew, Wiktor Igielski, Jakub Pszczółkowski, Krystian Dragan i sternik Mateusz Boniecki. Czwarte na mecie zameldowały się Natalia Bielicka i Roksana Gabryszewska, a piąte miejsce przypadło czwórce bez sternika w składzie: Jakub Boryszewski, Mateusz Kostun, Roman Drużyński i Kacper Malinowski.

Trenerem osad młodzieżowych jest Jacek Karolak, młodzików - Bogdan Zalewski. Wyjazd na zawody możliwy był dzięki finansowej pomocy ratusza oraz Orlenu.

Więcej o: