BHT Auto Forum Petra mistrzem Polski! Szał radości w Gdańsku [FOTO]

Piłkarze ręczni BHT Auto Forum Petra Płock wygrali turniej w Gdańsku. W finale pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 2:0. Tym zwycięstwem przypieczętowali zdobycie trzeciego w historii klubu tytułu mistrza Polski.

Finał dostarczył wielu emocji w pierwszym secie, w którym płocczanie zdobyli zwycięskie punkty w ostatnich sekundach.

Drugi set od początku toczył się pod dyktando Petry, która konsekwentnie budowała przewagę, ostatecznie wygrała różnicą dziesięciu punktów, a w całym meczu 2:0.

Płocczanie przystąpili do finału mając pewny tytuł mistrza kraju, wystarczało, że zajmą co najmniej trzecie miejsce w Gdańsku. - Jak do tej pory ani razu nam się nie udało tam zwyciężyć w całym turnieju, bardzo nam zależało, by teraz tego dokonać. Stanęliśmy na wysokości zadania. Zrobiliśmy to po mistrzowsku - mówił tuż po meczu szczęśliwy bramkarz i prezes BHT Auto Forum Petra Artur Niesłuchowski. - Nad morzem wspierała nas liczna grupa fanów, którym dedykujemy wygraną.

Co ciekawe, Petra triumfowała w gdańskim turnieju bez straty seta.

W turnieju kończącym zmagania o mistrzostwo Polski wystąpiła również druga drużyna BHT Auto Forum Petra. W składzie wystąpili m.in. zawodnicy, którzy nie tak dawno z reprezentacją Polski zajęli piąte miejsce na mistrzostwach Europy do lat 16. I tym razem pokazali się z bardzo dobrej strony, dotarli do półfinału. W nim, niestety, przegrali z faworyzowanym Piotrkowianinem 0:2. Ostatecznie zajęli czwarte miejsce, w małym finale przegrali z Orłami Olsztyn. W klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski również zajęli czwartą pozycję. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku młodzieży [rocznik 1997 i 2000 - red.]. Liczymy na kolejne udane występy - chwali Artur Niesłuchowski.

Przyznano nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem - MVP został Bartosz Wojdak z Petry, a najlepszym bramkarzem turnieju Artur Niesłuchowski.

W następny weekend w Grudziądzu odbędzie się turniej finałowy o Puchar Polski.