Skra wygrywa sparing na zakończenie przygotowań i bierze stopera z Rakowa

W kończącym przygotowania do III-ligowego sezonu sparingu piłkarze Skry Częstochowa pokonali w sobotę Wartę Działoszyn. Wygrali 1:0 po golu Karola Tomczyka, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Piotrze Noconiu.

Dla Skrzy był to czwarty sparing podczas okresu przygotowań. Wcześniej częstochowianie zremisowali 1:1 z IV-ligowym Grodźcem Będzin, przegrali 3:4 ze spadkowiczem z I ligi Rozwojem Katowice i pokonali 4:1 lokalnego rywala, występującą w lidze okręgowej częstochowską Victorię.

W rozegranym na boisku w Kamyku spotkaniu z Wartą trener Jakub Dziółka przyglądał się kilku zawodnikom, którzy mogą wkrótce dołączyć do kadry. Wystąpił też Mariusz Holik, środkowy obrońca, który przed kilkoma dniami rozwiązał kontrakt z Rakowem i związał się umową z klubem z Loretańskiej. 23-letni Holik jest wychowankiem Gwarka Zabrze. Do Rakowa trafił przed rundą wiosenną sezonu 2013/14 z rezerw Górnika Zabrze. Rozegrał 21 meczów, a potem był wypożyczany do Polonii Bytom, Nadwiślana Góra i ostatnio do grających w III-lidze Błękitnych Raciąż. To pierwszy transfer Skry, ale będą kolejne ponieważ trener Dziółka musi uzupełnić luki po czwórce piłkarzy, którzy byli wypożyczeni z Zagłębia Sosnowiec i po zakończeniu minionego sezonu wrócili do swojego klubu.

W meczu z Wartą Skra przeważała. Zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy dobrych okazji nie potrafili wykorzystać m.in. Damian Nowak, Adam Olejnik i Karol Tomczyk. Zwycięska bramka padła w 67. minucie. Rzut karny podyktowany za faul na Piotrze Noconiu wykorzystał wówczas Karol Tomczyk.

Pierwszy raz o punkty w nowym sezonie Skra zagra już w sobotę 30 lipca. We Wrocławiu zmierzy się z rezerwami Śląska Wrocław.

Skra Częstochowa 1 (0)

Warta Działoszyn 0 (0)

Bramka: Tomczyk (67.)

Skra grała w składzie: I połowa: Kotecki - Mastalerz, zawodnik testowany, Holik, zawodnik testowany, Niedbała, zawodnik testowany, Kowalczyk, Tomczyk, Polak, zawodnik testowany

II połowa: Kosut - Mastalerz (75. Gerega), Woldan, Błaszkiewicz, Tomczyk (75. D. Marek), Olejnik, Kowalczyk (75. Polak), Musiał, zawodnik testowany, Nocoń, Nowak