Siatkarz Indykpolu AZS zagra na igrzyskach olimpijskich

Ezequiel Palacios znalazł się w 12-osobowej kadrze reprezentacji Argentyny na turniej olimpijski w Rio de Janeiro. Będzie siódmym olimpijczykiem z warmińsko-mazurskich klubów.

Polski Komitet Olimpijski zaprezentował 14 lipca listę 238 polskich sportowców, którzy wystąpią w tegorocznych igrzyskach olimpijskich. Sześcioro z nich na co dzień reprezentuje kluby z Warmii Mazur. Grono olimpijczyków trenujących w regionie powiększyło się jednak o zawodnika z zagranicy. Jest nim nowy argentyński przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn Ezequiel Palacios, który dopiero niedawno dołączył do zespołu akademików.

W związku z tym, że olimpijskie rozgrywki siatkarzy trwać będą w dniach 7-21 sierpnia, Palacios nie weźmie udziału w przygotowaniach AZS-u do najbliższego sezonu. Zespół z Kortowa rozpoczyna treningi już 27 lipca. W tym czasie nowy nabytek z Argentyny będzie szlifować formę pod okiem selekcjonera drużyny narodowej Julio Velasco. Do Olsztyna wróci najprawdopodobniej na przełomie sierpnia i września. Dokładna data powrotu będzie zależeć od tego, jak daleko na igrzyskach zajdzie jego drużyna.

Argentyńczycy w fazie grupowej olimpijskiego turnieju zmierzą się m.in. z Polską. Spotkanie to odbędzie się 11 sierpnia. Pozostali przeciwnicy biało-czerwonych i Argentyny to: Egipt, Iran, Kuba oraz Rosja.

Po raz pierwszy od igrzysk sprzed ośmiu lat w Pekinie na turnieju siatkarzy wystąpi aktualny zawodnik AZS. Wtedy w kadrze grali Paweł Zagumny, Marcin Możdżonek, Amerykanin Richard Lambourne i Niemiec Bjoern Andrae.

Więcej o: