Futbol amerykański: Milano Seamen pierwszym finalistą finału Pucharu Europy we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Włoska drużyna Milano Seamen wygrała pófinałowy pojedynek z tureckim zespołem Koc Rams i awansowała do finału turnieju Pucharu Europy, który rozgrywany jest we Wrocławiu.

Pófinałowy mecz Milano Seamen i Koc Ramis początkowo prowadzony był pod dyktando Włochów, którzy po pierwszej połowie prowadzili 7:0. Później mecz się wyrównał. ostatecznie po zaciętej walce Włosi wygrali z tureckim zespołem 17:14.

Dzięki wygranej Milano Seamen zagrał w finale Pucharu Europy. Ich rywalem będzie zwycięzca dwumeczu Panthers Wrocław - Danube Dragons, który rozegrany zostanie w piątek wieczorem. Mecz finałowy rozpocznie się w niedzielę o godz. 14.

Finałowy turniej w Pucharze Europy rozgrywany jest na stadionie przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu.

To nie przypadek, iż Wrocław organizuje finałowy turniej Pucharu Europy w futbolu amerykańskim. Przeprowadzenie tej imprezy jest pewnego rodzaju testem organizacyjnym na rok przed rozpoczęciem The World Games 2017. Podczas Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, które potrwają od 20 do 30 lipca 2017 r. we Wrocławiu, futbol amerykański będzie jedną z dyscyplin tej wielkiej imprezy.

Podczas World Games 2017 będą rywalizować cztery reprezentacje: Stanów Zjednoczonych, Japonii, Niemiec oraz Polski. Obsada będzie bardzo mocna, gdyż Niemcy są mistrzami Europy, a Japończycy - wicemistrzami świata.

Podczas igrzysk rywalizacja będzie prowadzona na podobnych zasadach jest teraz turniej finałowy Pucharu Europy. Wówczas też zostaną rozegrane dwa pojedynki półfinałowe, a ich zwycięzcy zmierzą się w finale The World Games 2017.

Inna tylko będzie arena zmagań futbolistów. Za rok podczas The World Games 2017 rywalizacja będzie prowadzona na Stadionie Olimpijskim, który teraz jest jeszcze modernizowany na tę imprezę.

Bilety na mecz finałowy można kupować na ebilet.pl.

Więcej o: