Lech Poznań - Zagłębie Lubin. "Lech generalnie jest lepszy od Zagłębia. Ale czy już w lipcu?"

- Gdy w zeszłym sezonie trener lubinian Piotr Stokowiec mówił, że interesuje go następny sezon, wszyscy się z niego śmiali. Tymczasem teraz Zagłębie Lubin jest na fali. To groźna drużyna - mówił Radosław Nawrot z "Gazety Wyborczej Poznań" w studiu LechTV przed meczem Kolejorza z Zagłębiem

Lech Poznań zmierzy się z Zagłębiem Lubin w niedzielę o godz. 18. Lubinianie w pierwszej kolejce wygrali aż 4:0 z Koroną Kielce. Wyeliminowali też z pucharów groźny serbski zespół Partizan Belgrad. Lech staje przed bardzo trudnym zadaniem.

- Zagłębie Lubin nie zmienia się za bardzo personalnie, więc ma szansę zrobić krok do przodu w porównaniu z zeszłym sezonem. A krok do przodu to włączenie się do walki o mistrzostwo Polski - mówił Radosław Nawrot z "Gazety Wyborczej", gość studia LechTV przed tym meczem. - Co ciekawe, ambicje obu klubów są podobne, ale ich sytuacja różna. Lech, który przegrał poprzedni sezon, wciąż jest uważany za faworyta. Zagłębie, które było zwycięzcą, nadal uznaje się za potencjalną tylko rewelację.

- To jest rozmowa o tym, na jakim poziomie gotowości są oba zespoły. Bo co do tego, że generalnie Lech stoi wyżej w hierachii i generalnie jest lepszy, nie mam wątpliwości. Czy jednak na tym etapie w lipcu już tak będzie, tu się możemy zastanawiać - dodał.

Więcej o: