Transfery. Nieoczekiwany zwrot akcji: Śląsk dogadał się z Bence Mervo!

Węgierski napastnik Bence Mervo jednak będzie reprezentował barwy Śląska. Piłkarz zostanie we wrocławskim zespole na zasadzie rocznego wypożyczenia. W umowie uwzględniono opcję transferu definitywnego.

Jeszcze kilka godzin temu wydawało się, że nie ma już szans na zatrzymanie Mervo w Śląsku na kolejny sezon (więcej o czwartkowych negocjacjach piłkarza z klubem TUTAJ ). Sytuacja diametralnie zmieniła się w piątek rano. Działacze Śląska i piłkarz wraz z agentem usiedli jeszcze raz do rozmów i ostatecznie udało się wypracować porozumienie.

Mervo zostanie w Śląsku na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją transferu definitywnego.

- Cieszymy się, że sprawa zakontraktowania Bence szczęśliwie się zakończyła. Po drodze były pewne przeszkody, ale wspólnie udało nam się je przezwyciężyć. Jeszcze w czwartek wieczorem wydawało się, że ten transfer nie dojdzie do skutku, ale noc była długa i dziś mogliśmy zawrzeć kontrakt. W tym miejscu chcę serdecznie podziękować wszystkim tym osobom, które były mocno zaangażowane i dołożyły od siebie cegiełkę do tego, że Bence jest w Śląsku i pomoże nam w walce o najwyższe cele w lidze - mówi na łamach oficjalnej strony klubu Paweł Żelem, prezes Śląska.

Mervo piłkarzem WKS-u był już w rundzie wiosennej sezonu 2015/16. W 10 spotkaniach zaliczył cztery trafienia.

Więcej o: