Warmia Traveland Olsztyn rozpoczęła treningi

Jeszcze nie wiadomo, o co będziemy grać w najbliższym sezonie. Ustalimy to po wtorkowej rozmowie z prezesem klubu - zapowiada Giennadij Kamielin, trener szczypiornistów Warmii Traveland Olsztyn. Choć cel na nowy sezon nie jest znany, to drużyna ma za sobą pierwszy po wakacyjnej przerwie trening.

Zajęcia przebiegały w luźnej atmosferze. Zawodnicy wyjątkowo zagrali w piłkę nożną. Z każdym kolejnym dniem treningi będą jednak coraz cięższe. Szczypiorniści 31 lipca tradycyjnie wybiorą się do Rynu na obóz przygotowawczy. - Zawodników czeka tam bardzo ciężka praca - zapowiada Kamielin.

W klubie doszło do kilku roszad kadrowych. Z Warmią pożegnali się obrotowi: Daniel Żółtak (obecnie KS Meble Wójcik Elbląg), Dominik Droździk (Stal Gorzów Wielkopolski) i Szymon Hegier (Orkan Ostróda). Nowego kontraktu nie podpisał Aleksander Kondracki.

Zarząd nie pozostał bierny wobec tych osłabień i wypożyczył z Wybrzeża Gdańsk Sergiusza Dworaczka. Warmiaków wzmocnili także Tomasz Fugiel z Viretu Zawiercie i Damian Przytuła z Jezioraka Iława. - Postaram się zrobić wszystko, żeby trener, koledzy z zespołu i prezes byli zadowoleni z mojej gry - mówi nowy nabytek olsztyńskiego zespołu Tomasz Fugiel.

- Obecnie jeszcze poznaję zespół, ale już czuję, że jestem częścią drużyny - dodaje inny z nowych graczy Warmii Sergiusz Dworaczek.

Nowi gracze będą wkomponowywać się w zespół podczas turniejów towarzyskich w Malborku i Nidzicy, które odbędą się w sierpniu. - Bardzo ważne będzie wdrożenie nowych zawodników w funkcjonowanie pozostałych - mówi trener Warmii.

Inauguracyjny mecz I ligi odbędzie się 10 lub 11 września we Wrocławiu. Wtedy to Warmia Traveland Olsztyn zmierzy się ze tamtejszym Śląskiem.

Przypomnijmy, że Warmia miała szansę na grę w tym sezonie w ekstraklasie piłki ręcznej, która od tego sezonu przez kilka lat będzie ligą zamkniętą, tzn. nie spadnie z niej, ani nie awansuje do niej żaden zespół. Niestety, Traveland - mimo dobrych wystepów w I lidze - nie uzbierał pieniędzy, by dostać się do tej zawodowej ligi i zostało mu granie w niższej klasie.

Kadra Warmii Traveland Olsztyn na sezon 2016/2017

Michał Sikorski

Paweł Deptuła

Piotr Deptuła

Mateusz Kopyciński

Radosław Dzieniszewski

Łukasz Zakreta

Sebastian Koledziński

Damian Przytuła

Marcin Malewski

Michał Krawczyk

Karol Królik

Mateusz Gawryś

Sergiusz Dworaczyk

Tomasz Fugiel

Więcej o: