KSZO mocno osłabiony. Bez szans w pucharze?

Nie od fazy wstępnej, a od pierwszej rundy rozpoczną swój udział w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym, piłkarze KSZO Ostrowiec.

Podopieczni Tadeusza Krawca w pierwszym etapie walki o Puchar Polski, otrzymali wolny los i dzięki temu, bez konieczności walki na boisku, będą mogli w najbliższą sobotę zmierzyć się z czternastym zespołem pierwszej ligi minionego sezonu Pogonią Siedlce (stadion przy ul. Świętokrzyskiej, godz. 17). Zdecydowanym faworytem będą goście, którzy w szerokiej kadrze mają wielu zawodników z ekstraklasową przeszłością (Daniel Gołębiewski, Damian Świerblewski, Mateusz Żytko, Bartosz Tarachulski). KSZO, który w ubiegłym sezonie był jednym z potentatów trzeciej ligi, został mocno osłabiony. Ostrowiec opuścił bramkarz Oleksij Shram, obrońca Marcin Grunt oraz napastnicy Mirosław Kalista i Adrian Gębalski.

Gdyby jednak pomarańczowo-czarnym udało się sprawić niespodziankę i wyeliminować Pogoń, w kolejnej rundzie PP, mieliby okazję zmierzyć się z zespołem z Lotto Ekstraklasy.

Więcej o: