Poznań Maraton 2016. Zgłosiło się już 3 tysiące chętnych do biegu

3 tysiące zawodników zgłosiło się już do udziału w tegorocznym maratonie w Poznaniu. Do stawki dołączają faworyci. Są wśród nich zwycięzca ubiegłorocznej edycji - Emil Dobrowolski oraz Marcin Fehlau.

- To właśnie w Poznaniu ustanowiłem swój rekord życiowy: 2:13.50. Chciałbym nie tylko wygrać, ale też i poprawić wynik - mówi Emil Dobrowolski.

Ogromne plany ma również Marcin Fehlau, który już po raz szósty w swojej karierze stanie na starcie poznańskiego maratonu. - Postawiłem sobie wysoko poprzeczkę. Zamierzam powalczyć o miejsce na podium. Dołożę wszelkich starań, by swoje marzenie spełnić - mówi Marcin Fehlau.

Pula nagród w 17. PKO Poznań Maratonie wynosi 107 tys. złotych. Zwycięzcy w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają po 12 tys. złotych, laureaci drugiego miejsca 8 tys. złotych, a zawodnicy zajmujący trzecie miejsce po 6 tys. złotych. Za ustanowienie rekordów trasy przewidziano dodatkowe pieniężne premie.

Przewidziano też nagrody finansowe dla zawodników - amatorów. Wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą dystans maratonu w regulaminowym czasie (6 godzin) zostanie rozlosowanych 17 nagród finansowych, po 1000 złotych każda. Losowanie odbędzie się w dniu maratonu, po biegu, na scenie znajdującej się w strefie mety.

Tegoroczna edycja maratonu odbędzie się 9 października. Start zaplanowano z ulicy Grunwaldzkiej, metę na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Ostateczny termin zapisów mija 8 października lub po osiągnięciu maksymalnego limitu zgłoszeń tj. 8 tys. zawodników. Opłata startowa do 15 września wynosi 100 zł, po tym terminie ulega zwiększeniu do 150 zł, a w terminie od 1 do 8 października wynosić będzie 200 zł.

Więcej o: