XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Zacznie się rywalizacja w sportach The World Games

W tym roku w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży pierwszy raz prowadzona będzie rywalizacja w ośmiu nowych dyscyplinach, wybranych z The World Games.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich to igrzyska w 15 dyscyplinach: boksie, golfie, hokeju, jeździectwie, wioślarstwie, kajakarstwie, kolarstwie, lekkiej atletyce, pięcioboju nowoczesnym, piłce nożnej, siatkówce, piłce ręcznej, podnoszeniu ciężarów, rugby i strzelectwie. W tym roku po raz pierwszy do zawodów włączono osiem sportów, w których prowadzona będzie rywalizacja podczas The World Games 2017. W piątek olimpiadę zaczynają zawody w przeciąganiu liny oraz biegu na orientację. Uczestnikom można kibicować w okolicy Pergoli i parku Szczytnickiego. W tym dniu rozgrywany będzie też turniej w snookerze. W sobotę zawodnicy przeniosą się do Banda Clubu przy ul. Powstańców Śląskich i zmierzą się w bilardzie oraz bowlingu. Na sobotę zaplanowano też rywalizację w jujitsu.

W niedzielę odbędą się zawody we wspinaczce sportowej oraz turniej w unihokeju. We wszystkich konkurencjach wystartuje 400 zawodników w wieku od 13 do 19 lat.

Ceremonia otwarcia olimpiady rozpocznie się na Pergoli przy Hali Stulecia w piątek o godz. 20. Zaplanowano występy artystów: skrzypaczki Alexy, gimnastyka performera Cyra Wheela i grupy akrobatycznej Handvoltige. Widzowie zobaczą specjalny pokaz fontanny multimedialnej, inspirowany rywalizacją sportową oraz dyscyplinami World Games.

Więcej o: