Rowerowe podchody. Ciekawa impreza pod Olsztynem

W najbliższy weekend w Stawigudzie odbędzie się rowerowa gra terenowa "Orientuj się!". To doskonała okazja, aby aktywnie i w nietypowy sposób spędzić czas z rodziną.

Gra jest zorganizowana w ramach projektu rekreAKCJA, który ma zachęcać ludzi do uczestnictwa w wydarzeniach rekreacyjnych, realizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie. Podchody odbędą się 23 i 24 lipca na trasach w okolicach tej wioski. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy zgłosić się tylko po kartę startową. Można to zrobić w biurze zawodów, które znajduje się przy budynku Urzędu Gminy w Stawigudzie przy ul. Olsztyńskiej 10. Tam też jest start i meta wyścigu. Biuro otwarte będzie w dniu imprezy w godz. 10-16, ale karty będą wydawane do godz. 14.

- Podchody organizowane są w dużej mierze po to, aby pokazać, że wycieczka rowerowa wcale nie musi oznaczać nużącej jazdy - mówi Mirosław Arczak ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Młyn. - Może być też okazją do dobrej zabawy z najbliższymi. Jednocześnie można rywalizować z innymi uczestnikami, choć nie to jest celem nadrzędnym.

Uczestnicy rowerowych podchodów będą musieli pokonać trasę o długości 25 km i zastosować się do wskazówek zawartych w karcie startowej. Wypełnioną kartę trzeba będzie zwrócić organizatorom na mecie, a wtedy uczestnik będzie miał szansę na nagrody. Chętni mogą startować sami lub z rodziną. - Spodziewamy się 50-60 uczestników- mówi Mirosław Arczak i dodaje: - Wakacje wiele osób spędza poza miejscem zamieszkania, liczymy jednak, że nagrody w połączeniu z możliwością aktywnego spędzenia czasu zachęcą wszystkich do udziału.

Więcej o: