Wakacje z Futbolem 2016 (5): Hity dla Who's next i Red and Yellow [ZDJĘCIA]

Who's next oraz Red and Yellow odniosły pewne zwycięstwa w hitach piątego dnia mistrzostw Kielc szóstek piłkarskich Wakacje z Futbolem 2016 im. Adama Gołąba.

Ci pierwsi zmierzyli się w starszej grupie z Harnasiami Kielce, którzy w dotychczasowych trzech meczach zdobyli komplet punktów i nie stracili nawet gola. Przez wielu uczestników turnieju upatrywani byli w roli jednego z głównych faworytów do gry w finale. Tymczasem w środę mecz im zupełnie nie wyszedł. Trafili na bardzo dobrze zorganizowanego rywala. W pierwszej połowie obie drużyny miały dwie dobre sytuacje. Dla Who's next nie wykorzystał jej najskuteczniejszy zawodnik turnieju Jakub Raczyński. Natomiast Patryk Buczkowski z Harnasi uderzył w słupek. Po zmianie stron na boisku rządziła już tylko jedna drużyna - Who's next. Swoją przewagę udokumentowała dwoma trafieniami - najpierw Rafał Kurczyński popisał się ładnym strzałem w długi róg zza pola karnego, a wynik podwyższył z rzutu wolnego Raczyński. Trafił już po raz ósmy w Wakacjach z Futbolem 2016. - Każdej drużynie w turnieju przytrafia się jeden słabszy mecz. Nam trafił się właśnie teraz - przyznał Patryk Buczkowski. - Wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie - dodali zgodnie zawodnicy Who's next.

Wśród gimnazjalistów doszło do hitowego starcia Drużyna Actimela - Red and Yellow. Oba zespoły dotychczas nie przegrały meczu i obok Drużyny R są murowanymi faworytami do występu w finale. Olbrzymi krok ku temu wykonała w środę ekipa Red and Yellow. Prowadzenie dał im Patryk Sala, który popisał się pięknym strzałem bezpośrednio z... rzutu rożnego. Drużyna Actimela próbowała odrobić straty, ale nie potrafiła stworzyć dobrych okazji. A rywale zadali jeszcze dwa ciosy.

We wtorek 26 lipca na Orliku przy ul. Toporowskiego w Kielcach kolejne mecze. Od trzech lat turniej jest rozgrywany ku pamięci naszego zmarłego przyjaciela, świetnego dziennikarza, przez wiele lat organizatora Wakacji i Ferii z Futbolem - Adama Gołąba. 17. Wakacje z Futbolem organizują "Gazeta Wyborcza" i Urząd Miasta Kielce.

Wyniki 5. dnia Wakacji z Futbolem 2016

Gimnazjaliści:

Drużyna Actimela - Red and Yellow 0:3 (Sala 2, Kaleta), Hulaj Dusze - Drużyna R 0:5 (walkower), Michał Pazdan - JBB 0:5 (walkower)

Najskuteczniejsi:

6 - Kaleta (Red and Yellow)

5 - Rogoziński (Drużyna Actimela), Olejarczyk (JBB)

Licealiści:

Grupa A: Trah - W końcu Wygramy 1:4 (Lisiewicz - Wiśniewski 3, A. Zarychta), Team JLB - FC Olympique 0:1 (Polewczak)

Grupa B: Harnasie Kielce - Who's next 0:2 (Kurczyński, Raczyński), Pogromcy Nadwagi - Derby Borków 3:1 (Matysek 2, Haba), WPM Sufraganiec - Klonowa Klonów 1:0 (Buras)

Najskuteczniejsi:

8 - Raczyński (Who's next)

7 - Drążewski (FC Złoty But)

5 - Wiśniewski (W końcu Wygramy)

Więcej o: