Wakacje z Futbolem 2016 (4): FC Bilcza wraca do gry [WYNIKI I TABELE]

FC Bilcza wygrała trochę niespodziewanie z W końcu Wygramy 2:1 i włączyła się do walki o półfinał wśród licealistów w mistrzostwach Kielc szóstek piłkarskich Wakacje z Futbolem 2016 im. Adama Gołąba.

Bohaterem trzeciej drużyny ubiegłorocznych rozgrywek (ale wówczas w młodszej grupie wiekowej) był Dawid Piotrowski. Zawodnik ten miał sporo szczęścia. Pierwszą bramkę zdobył po strzale z dystansu. Piłka odbiła się od obrońcy i zupełnie zmyliła bramkarza W końcu Wygramy - Kamila Zarychtę. Zwycięskiego gola Piotrowski zdobył z rzutu karnego. Zarychta miał piłkę na rękach, ale ta ostatecznie wpadła do siatki. Dzięki wygranej FC Bilcza wciąż ma realne szansę na awans do półfinału. Rywalizacja w tej grupie zapowiada się pasjonująco. Już 26 lipca kluczowy pojedynek - W końcu Wygramy zmierzy się z FC Złotym Butem. Ci ostatni znów zaprezentowali bardzo przyjemną dla oka grę i pewnie pokonali FC Olympique 3:1, choć przegrywali 0:1.

Ozdobą wtorkowego dnia była piękna bramka Adama Kalety. Napastnik Red and Yellow w sytuacji sam na sam z bramkarzem popisał się efektownym lobem.

W środę 20 lipca na Orliku przy ul. Toporowskiego w Kielcach kolejne mecze.

Od trzech lat turniej jest rozgrywany ku pamięci naszego zmarłego przyjaciela, świetnego dziennikarza, przez wiele lat organizatora Wakacji i Ferii z Futbolem - Adama Gołąba.

17. Wakacje z Futbolem organizują "Gazeta Wyborcza" i Urząd Miasta Kielce.

Wyniki 4 dnia Wakacji z Futbolem 2016

Gimnazjaliści:

Michał Pazdan - FC Nitro 0:5 (walkower), Red and Yellow - JBB 4:0 (Kaleta 2, Sala, samobójcza), Drużyna R - Nietykalni 3:1 (Pańszczyk, Strząbała, Sieradzan - Sroka),

Licealiści:

Grupa A: W końcu Wygramy - FC Bilcza 1:2 (Kumor - Piotrowski 2), FC Złoty But - FC Olympique 3:1 (Drążewski, Kowalczyk, Rubak - samobójcza), Trah - Team JLB 2:2 (Kozłowski 2 - Gębski, Gradzik)

Grupa B: Pogromcy Nadwagi - WPM Sufraganiec 2:0 (Jarząbek 2), Derby Borków - Krakersi 4:0 (Rosół, Ozimina, Dallah, Zdeb).

Więcej o: