Lekkoatletyka. Klaudia Adamek znowu z medalem mistrzostw Europy!

Młoda pilska sprinterka Klaudia Adamek zdobyła kolejny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy U-18 rozgrywanych w Tbilisi w Gruzji. Tym razem - w nietypowej konkurencji, jaką jest sztafeta szwedzka

Ta nierozgrywana wśród seniorów konkurencja polega na sztafetowym biegu na coraz dłuższych dystansach - 100, 200, 300, wreszcie 400 metrów.

Polki biegnące w składzie Klaudia Adamek, Alicja Potasznik, Martyna Kotwiła, Karolina Łozowska na mecie poprawiły nieoficjalny rekord Polski juniorek młodszych czasem 2.08,57. Na ostatniej prostej rywalizacji Łozowska odparła atak Włoszki i goniła Francuzkę Iman Jean. Ostateczne biało-czerwone zdobyły srebrne medale, dla biegnących na pierwszej i czwartej zmianie Adamek i Łozowskiej to drugie krążki zdobyte w Tbilisi . Złoto Francuzki zdobyły z wynikiem 2.08,48.