Kapitan przedłużył kontrakt z lubelskim TBV Startem

Grający od dziesięciu sezonów w lubelskim klubie Paweł Kowalski na kolejny rok przedłużył umowę. Będzie to trzeci sezon występów tego koszykarza w Tiuron Basket Lidze.

Urodzony w 1983 roku skrzydłowy ma 197 cm wzrostu i jest wieletnim kapitanem drużyny. W ostatnim sezonie zagrał w 20 spotkaniach. Średnio przebywał na parkiecie 12,5 min - zdobywał 4,1 pkt i miał 1,8 zbiórek. - Bardzo się cieszę, że moja przygoda z ekstraklasą się nie kończy i kolejny rok będę występował w TBV Starcie Lublin. Liczę na to, że w tym sezonie, podobnie jak w poprzednim, zaliczę progres - mówi na klubowej stronie internetowej Paweł Kowalski.

Warto przypomnieć, że od nadchodzącego sezonu zespół poprowadzi Słoweniec Andrej Žakelj. Natomist z nowych graczy do zespołu dołączyli - amerykański rozgrywający Doug Wiggins, a także Mateusz Dziemba, który wcześniej występował w MKS Dąbrowa Górnicza. Z pewnością pozostanie jeszcze kilku zawodników z ubiegłego sezonu. Natomiast nie zagra już w TBV Starcie Alan Czujkowski, który przeniósł się do I-ligowego Sokoła Łańcut.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

źródło: Okazje.info

Więcej o: