Łukasz Załuska piłkarzem Wisły Kraków

Wisła ma nowego bramkarza. Kontrakt w Krakowie podpisał Łukasz Załuska.

Od poniedziałku Załuska przechodził w Krakowie testy medyczne. Jeszcze w czasie piątkowej konferencji prasowej przed meczem z Pogonią Szczecin w klubie zapewniano, że "rozmowy trwają". Tymczasem wieczorem Rafał Szczypczyk, menedżer piłkarza poinformował, że Załuska w najbliższym sezonie będzie grać w Wiśle. Bramkarz związał się z klubem roczną umową z opcją przedłużenia.

Po chwili informację potwierdził również klub. Załuska ma 34 lata. Od 2007 roku grał w klubach zagranicznych: najpierw w Dundee United, później w Celticu Glasgow, a ostatnio w SV Darmstadt. Tylko w tym pierwszym mógł liczyć na regularne występy - w ostatnim sezonie zaliczył tylko jedno spotkanie w Bundeslidze.

- To nie będzie problemem. W tym wieku może z marszu wejść do bramki - charakteryzuje Załuskę Andrzej Dawidziuk, który uczył go fachu w MSP Szamotuły.

Wisła szukała doświadczonego bramkarza, bo tuż przed startem sezonu poważnej kontuzji doznał Michał Buchalik. W tej sytuacji jedynym ogranym w ekstraklasie golkiperem krakowian pozostawał Michał Miśkiewicz.

Obserwuj @Damian_Golab

źródło: Okazje.info

Więcej o: