Wisła za burtą rozgrywek o piłkarski Puchar Polski

W rundzie wstępnej rozgrywek o Puchar Polski beniaminek I ligi Wisła Puławy uległa w Częstochowie grającemu o klasę niżej Rakowowi. Mecz był bardzo zacięty, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Puławianie przystąpili do tego meczu już bez trenera Bohdana Bławackiego, który z przyczyn osobistych zrezygnował z prowadzenia zespołu. Jego miejsce zajął dotychczasowy asystent Robert Złotnik. Debiut nie był jednak udany.

Zaczęło się jednak dla puławian bardzo dobrze, bo już w 5. minucie, uderzeniem głową prowadzenie dla nich uzyskał Mateusz Pielach. Gospodarze rzucili się do odrabiania start, ale Wisła nie pozawalała na zbyt wiele. Tuż przed przerwą wysiłki graczy Rakowa zostały jednak uwieńczone powodzeniem i bardzo aktywny w tym meczu Piotr Malinowski popisał się efektownym lobem, po którym Andrzejowi Witanowi nie pozostało nic innego, jak wyjęcie piłki z siatki.

W drugiej połowie mecz był bardzo wyrównany i wprawdzie oba zespoły starały się atakować, ale klarownych sytuacji strzeleckich nie stwarzały. Tak więc w regulaminowym czasie gry padł remis i sędzia Marcin Szczerbowicz zarządził dogrywkę. Początkowo przeważali w niej puławianie. Niestety Wisła musiała to spotkanie kończyć w dziesiątkę, bo w 110 minucie drugą żółtą kartką został ukarany Pielach i musiał opuścić boisko. Skrzętnie to wykorzystali gospodarze zdołali strzelić gola na wagę awansu, a jego zdobywcą był Tomasz Płonka.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Raków Częstochowa - Wisła Puławy 2:1 (1:1) - po dogrywce.

Bramki: Malinowski (41.), Płonka (116.) - Pielach (5.).

Raków: Loska - Petrasek, Margol Ż, Figiel, Płonka - Malinowski, Cyfert, Warchoł (73. Pałaszewski), Szymański (46. Rogala), Góra - Mizgała Ż (98. Kowalczyk). Wisła: Witan Ż - Turzyniecki (46, Litwniuk), Budzyński, Pielach Ż, Ż, Cz, Duda - Głaz, Maksymiuk, Szczotka (69. Nowak), Darmochwał Ż, Pożak (76. Sedlewski) - Patejuk. Sędziował: Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.