Wisła Kraków. Dariusz Wdowczyk deklaruje: Celem walka o puchary i mistrzostwo

- Przed każdym spotkaniem odczuwam tremę, tym bardziej przed pierwszym meczem rundy. Cel na ten sezon to walka o puchary i mistrzostwo Polski - mówi przed inauguracją ekstraklasy Dariusz Wdowczyk, trener Wisły Kraków.

Krakowianie rozpoczną ligę spotkaniem z Pogonią Szczecin. Trenerem rywali jest Kazimierz Moskal, który jeszcze przed rokiem prowadził Wisłę. Sam Wdowczyk przed pracą w Krakowie trenował Pogoń.

- Mam bardzo dobre wspomnienia ze Szczecina. Na początku patrzyli tam na mnie z nieufnością, ale potem przekonali się do naszej pracy. Graliśmy atrakcyjną piłkę. Z kolei niedawno pracował tu Kaziu Moskal. To dodaje smaczku temu spotkaniu - zaznacza Wdowczyk.

Szkoleniowiec Wisły jest zadowolony z przygotowań do sezonu. - Przebiegały właściwie bezproblemowo. Początek rundy to zawsze znak zapytania, ale chcemy zacząć z wysokiego "c". Tym bardziej że po meczu z Pogonią mamy trudne spotkania na wyjeździe - podkreśla.

Wdowczyk na początku przygotowań zapowiedział, że w tym sezonie chce walczyć z Wisłą o mistrzostwo Polski. W czwartek powtórzył tę deklarację: - Oczekiwania znacznie różnią się od tych, jakie były kiedy przychodziłem do klubu. Teraz pierwsza ósemka jest obowiązkiem. Cel na ten sezon to walka o puchary i mistrzostwo Polski.

Wdowczyk osiemnastu graczy na spotkanie z Pogonią wybierze po popołudniowym treningu na płycie stadionu przy Reymonta - pierwszym na murawie położonej tu na mecz reprezentacji Polski z Litwą. Żaden z piłkarzy nie narzeka na kontuzję, ale trener nie będzie mógł skorzystać z Krzysztofa Mączyńskiego (wraca do treningów w poniedziałek) i Wilde-Donalda Guerriera.

- Trenuje indywidualnie pod okiem trenera od przygotowania fizycznego - mówi o Haitańczyku Wdowczyk.

Więcej o: