Lech Poznań przedstawił swój drugi komplet strojów. Nie mają już pasków, jak pierwszy

Białe koszulki z niebieskim kołnierzem, paskiem na barkach i obwódką wokół rękawka, a także niebieskimi spodenkami i getrami - tak będzie wyglądać w najbliższym sezonie drugi komplet strojów piłkarzy Lecha Poznań.

Oficjalna premiera pierwszego kompletu miała miejsce podczas niedzielnej prezentacji drużyny. Podstawowe trykoty Kolejorza mają niebiesko-białe barwy, pasy i są cieniowane. Do zestawu piłkarze będą nosić białe spodenki i białe getry.

Zupełnie inaczej wygląda drugi komplet. Koszulka meczowa jest biała i zawiera niebieskie elementy w postaci obwódki rękawków, paska na barkach oraz kołnierzyka, który tym razem ma kształt tzw. "serka". Spodenki i getry są niebieskie. Drugi komplet strojów bramkarzy jest jaskrawo żółty.

Nadrukowane numery i nazwiska lub pseudonimy piłkarzy od tego sezonu Lotto Ekstraklasy tworzone są nową, charakterystyczną czcionką, stworzoną specjalnie na potrzeby najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Różnice między kompletami strojów wynikają z przepisów piłkarskich. Klub na każdy mecz musi mieć przygotowane dwa zestawy, które wcześniej zostały zatwierdzone przez Lotto Ekstraklasę.

Więcej o: