RIO 2016. Siedmioro podkarpackich sportowców pewnych wyjazdu na igrzyska

Lekkoatleci i tenisiści stołowi będą reprezentować nasz region podczas igrzysk olimpijskich w Rio. Do tego grona dołączą jeszcze siatkarze. Łącznie w Brazylii startować będzie najprawdopodobniej dziewięciu naszych sportowców.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W czwartek wieczorem Polski Komitet Olimpijski zatwierdził skład reprezentacji Polski na Igrzyska XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro, które obędą się od 5 do 21 sierpnia. W olimpijskiej ekipie znalazło się 238 sportowców oraz 198 osób współpracujących z zawodnikami.

W tym gronie znaleźli się także sportowcy z Podkarpacia. Pewna startu w igrzyskach była już biegaczka Resovii Matylda Kowal, która wystartuje na 3000 m z przeszkodami. Powołanie do kadry olimpijskiej dostała także lekkoatletka Victorii Stalowa Wola Danuta Urbanik, która minimum osiągnęła kilkanaście dni temu, ale nie zdołała go potwierdzić. Mimo wszystko Polski Związek Lekkiej Atletyki i PKOL postanowiły jej zaufać.

W Rio wystąpi także dwójka ze Stali Mielec, Paulina Buziak i Rafał Augustyn. Będą rywalizować w chodzie sportowym, na dystansie odpowiednio 20 i 50 km.

Kolejną sporą ekipą, która z Podkarpacia wyruszy do Rio są tenisiści stołowi. W turnieju indywidualnym zagra Li Qian z KTS SPAR Zamku Tarnobrzeg, a rezerwową będzie jej koleżanka klubowa, Kinga Stefańska. Z ekipą pojedzie także trener tarnobrzeżanek Zbigniew Nęcek. W turnieju mężczyzn zagra natomiast kolejny zawodnik chińskiego pochodzenia, Wang Zen Yi, który ostatni sezon spędził w Kolpingu Jarosław.

Reprezentację podkarpackich sportowców w Brazylii uzupełnią jeszcze siatkarze. Do 20 lipca trener Polaków Stephane Antiga musi podać ostateczny skład kadry, w której najprawdopodobniej znajdzie się dwójka siatkarzy Asseco Resovii, Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski.

Ślubowanie olimpijczyków rozpoczną się już 15 lipca, pierwszymi z Podkarpacia, którzy złożą ślubowanie będą siatkarze (23 lipca). Ostatnie przyrzeczenia polscy sportowcy złożą 7 sierpnia.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: