Siergiej Kriwiec wraca do ekstraklasy! Ma zagrać w Wiśle Płock

To jeden z najciekawszych transferów polskiej ekstraklasy w letnim oknie. Białorusin Siergiej Kriwiec - były piłkarz lecha Poznań - trafi do beniaminka Wisły Płock

Informacja nie jest jeszcze oficjalna, ale stanowi już tajemnicę poliszynela. Prezes płockiego klubu Jacek Kruszewski apeluje o cierpliwość, bo negocjacje trwają, ale informuje, że Wisła ma pozyakać klasowego gracza. Ma to być Siergirj Kriwiec, którego znamy z lat występów w Lechu Poznań.

Białorusin grał tutaj w latach 2009-2012. Został z Kolejorzem mistrzem Polski w 2010 roku, co więcej - to jego gol w Chorzowie dał poznaniakom zwycięstwo nad Ruchem i przypieczętował tytuł mistrzowski, który wydawał się już nieosiągalny. Lech wygrał w tej przedostatniej kolejce z Ruchem 2:1, co przy jednoczesnym zaskakującym remisie Wisły Kraków z Cracovią wyniosło go na pierwsze miejsce. Już go nie oddał wiślakom.

Zasługi Siergieja Kriwca były też związane ze znakomitą pucharową jesienią Lecha w 2010 roku, kiedy to walczył on w europejskich rozgrywkach z Manchesterem City, Juventusem Turyn czy Red Bull Salzburg. Białoruski zawodnik był w Poznaniu lubiany i ceniony.

Odszedł w 2012 roku do ligi chińskiej (Jiangsu Shuntian), skąd następnie trafił do rodzimego BATE Borysow oraz wreszcie do FC Metz we Francji. Teraz po czterech latach ma wrócić do polskiej ligi.

Według nieoficjalnych informacji, Siergiej Kriwiec szukał zatrudnienia w innych polskich klubach, chociażby w Zagłębiu Lubin. Tematu jego powrotu do Lecha nie było.

Więcej o: